سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۳ تیر ۱۴۰۳ در ۴:۳۷ ب.ظ چاپ مطلب

آغاز اکران آنلاین «مسافری از گانورا» در شاد

Mosaferi-Az-Ganora

اکران آنلاین انیمیشن سینمایی «مسافری از گانورا» به کارگردانی سیداحمد علمدار از چهارشنبه ۱۳ تیرماه در برنامه کاربردی شاد آغاز شد.

به گزارش سوره سینما، «مسافری از گانورا» به کارگردانی سیداحمد علمدار و تهیه‌کنندگی سیدمحمدحسین علمدار محصول مرکز انیمیشن سوره است که توسط پخش بهمن سبز در دی‌ماه ۱۴۰۲ اکران سینمایی شد. این فیلم تنها در مدت ۳ ماه اکران توانست با جذب بیش از ۴۲۰ هزار مخاطب به فروش ۱۴ میلیارد تومانی دست یابد.

پس از آغاز اکران آنلاین این انیمیشن سینمایی در پلتفرم «فیلم نت» از سه‌شنبه ۲۲ خرداد ماه، این فیلم  برای اولین‌بار در برنامه کاربردی «شاد» اکران می‌شود. اپلیکیشن «شاد» با حضور بیش از ۹۰ درصد کادر مدارس و ۸۶ درصد دانش آموزان سراسر کشور، بیش از ۲۲ میلیون کاربر یکتا دارد.

داستان «مسافری از گانورا» درباره موجودی فضایی است که به زمین می‌آید و با کمک پسری معلول و دوستانش به جستجوی فرمانروای سیاره گانورا که در زمین گم شده است، می‌پردازد تا صلح را به سرزمینش بازگرداند.

«مسافری از گانورا» اولین اثر بلند سینمایی رویداد «رویازی» (نخستین رویداد «پیچینگ» تخصصی انیمیشن ایران) است. این انیمیشن سینمایی با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری موسسه فرهنگی تصویر هنر پاسارگاد شرق، صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، صندوق پژوهش و فناوری سپهر و سازمان سینمایی سوره توسط مرکز انیمیشن سوره تولید شده است.

این اثر در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان موفق به دریافت پروانه زرین جایزه ویژه دبیر جشنواره، تندیس ویژه ستاد ملی خانواده و جوانی جمعیت و همچنین جایزه «فرهنگ بنیان» شد.


پاسخ دهید