سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ دی ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۳ ق.ظ چاپ مطلب

«روزهای خرداد» آماده نمایش شد/ حرف‌های چهره‌های سیاسی درباره حوادث سال ۸۸

roozhaye-khordad

مستند «روزهای خرداد» به کارگردانی مهدی دزفولی و تهیه‌کنندگی محسن یزدی آماده نمایش شد.

مستند «روزهای خرداد» به کارگردانی مهدی دزفولی و تهیه‌کنندگی محسن یزدی آماده نمایش شد.

سوره سینما- فارس نوشت: مستند «روزهای خرداد» روایتی متفاوت از انتخابات ۸۸ است که در آن ابراهیم یزدی، فائزه هاشمی، احمد منتظری، الهه کولایی، محمدحسین صفار هرندی و عباسعلی کدخدایی به ارائه نظرات خود در این باره می‌پردازند.

این مستند به حوادث انتخابات سال ۸۸ و حواشی آن می‌پردازد و عوامل این مستند طی مصاحبه های متفاوت نظرات چهره هایی از جمله فائزه هاشمی، ابراهیم یزدی، احمد منتظری، الهه کولایی، محمدحسین صفار هرندی، عباسعلی کدخدایی، وحید یامین پور و … را در این خصوص جویا شدند.

به گفته محسن یزدی تهیه کننده این مستند، حدود هشت ماه وقت صرف تولید مستند «روزهای خرداد» شده است و این مدت زمان به این دلیل است که پیدا کردن این افراد برای مصاحبه کمی به طول انجامید. طی ساخت این مستند افرادی که با آن‌ها مصاحبه کردیم نگران تقطیع حرف‌هایشان بودند که ما این اطمینان را به آن‌ها دادیم که تمام نظرات و حرف هایشان به صورت کامل در مستند استفاده خواهد شد.

وی تاکید کرد: بعد از انتخابات ۹۲ فرصت خوبی فراهم شد که ما یک بار دیگر به اتفاقات سال ۸۸ نگاه کنیم و بحث تقلب در انتخابات را دوباره مورد بازبینی قرار دهیم البته گذشت زمان اتفاقاتی را رقم زد و این بهانه خوبی بود که ما به سراغ افرادی برویم که در ذهنشان شائبه هایی درباره انتخابات سال ۸۸ وجود دارد.

roozhaye-khordad-poster

یزدی خاطرنشان کرد: در این مستند ما به هیچ عنوان محدودیت چهره نداشتیم و به سراغ تمامی چهره ها رفتیم که ارتباط با برخی از آن‌ها میسر نشد البته وقتی با برخی از افراد درباره تقلب در انتخابات سال ۸۸ صحبت می‌کنیم می‌گویند که تقلب دیگر بحث مورد توجه آن‌ها نیست. مستند «روزهای خرداد» حرف خود را می‌زند و البته برنامه‌ای برای رونمایی این فیلم مستند در نظر گرفته شده که هفته آینده در حوزه هنری برگزار خواهد شد.

مستند «روزهای خرداد» به کارگردانی مهدی دزفولی و تهیه‌کنندگی محسن یزدی در پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار حضور دارد. مدت زمان این مستند ۴۵ دقیقه است و محصول مرکز مستند سوره حوزه هنری است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>