سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۳ فروردین ۱۳۹۴ در ۱:۵۲ ب.ظ چاپ مطلب

خبرهایی از جشنواره فیلم شهر/ اعلام زمان فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران

jashnvareh-shahr

فیلم‌های منتخب بخش‌های سینمای ایران جشنواره فیلم شهر اوایل اردیبهشت‌ماه اعلام می‌شوند.

فیلم‌های منتخب بخش‌های سینمای ایران جشنواره فیلم شهر اوایل اردیبهشت‌ماه اعلام می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، کار ارزیابی و انتخاب آثار متقاضی در بخش های فیلم های کوتاه، ویدیویی، مستند و سینمایی و مسابقه فیلمنامه نویسی از اواسط اسفندماه سال گذشته آغاز شده و طبق برنامه ریزی به عمل آمده اوایل اردیبهشت ماه ، هیات های مختلف به جمع بندی خواهند رسید.

چهار هیات پنج نفره و یک هیات سه نفره به صورت جداگانه در حال بررسی هزار و ۱۶۴ اثر مشتمل بر: ۲۵۱ عنوان (طرح و ایده فیلمنامه)، ۴۱۳ عنوان در بخش فیلم های کوتاه داستانی، ۱۱۵ عنوان در بخش فیلم های ویدیویی، ۲۸۲ عنوان در بخش مستند نیمه بلند و بلند و  بررسی فیلم های سینمایی اکران شده از سال ۹۰  و همچنین بررسی فیلم های اکران نشده بدون احتساب آثار بخش های اقلام تبلیغی و بین الملل ثبت شده در دبیرخانه هستند.

کلیه آثار با موضوعاتی همچون: اشاعه­ی فرهنگ مهربانی، تقویت روحیه­ی صبر میان شهروندان، گسترش نشانه­ها و نمادهای فرهنگ اسلامی- ایرانی در شهر، اشاعه و ارتقاء فرهنگ نظم و قانون­گرایی، توجه شهروندان به ارزش­ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، آشنایی شهروندان با تغییرات فرهنگی نامطلوب و آسیب های آن، تحکیم بنیان خانواده و بیان جنبه­های مثبت افزایش جمعیت تولید شده اند شرکت دارند و آثار بر پایه محورهای اعلام شده در فراخوان انتخاب خواهند شد.

آغاز کلاس های فیلمسازی شهروندی جشنواره شهر با ۱۰۰۰ هنرجو

کلاس های آموزش فیلمسازی بخش محله پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر با حضور بیش از ۱۰۰۰  هنرجو آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، کلاس های آموزش فیلمسازی بخش محله (شهروندی) جشنواره شهر، از روز ۲۲  فروردین ماه و همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) در فرهنگسرای تهران آغاز شد.

این کلاس ها تا یک ماه ادامه خواهد داشت و در پایان دوره آموزشی، هنرجویان با امکاناتی که در اختیارشان گذاشته می شود، ۱۱۰ فیلم کوتاه ۱۳۷ ثانیه ای خواهند ساخت.
همچنین، هیات داورانی که اسامی آن ها در آینده ای نزدیک اعلام خواهد شد، پس از بررسی آثار، نهایتا به پنج اثر برگزیده تندیس جشنواره فیلم شهر، دیپلم افتخار و یک دوربین فیلمبرداری HD خانگی اهدا می کنند. که این کلاس های آموزشی در فرهنگسرای تهران و با حضور بیش از ۱۰۰۰ هنرجو برگزار می شود.

فرهنگسرای اندیشه با ثبت نام ۱۵۰ هنرجو، بیشترین هنرجوی متقاضی را در این دوره ها را دارد و پس از آن نیز فرهنگسرای سرو  بیشترین تعداد هنرجو را جذب دوره های آموزش فیلمسازی کرده است.  این کلاس های آموزشی شامل کارگردانی، فیلمنامه نویسی و تصویربرداری است که روزهای زوج در فرهنگسراها برگزار می شود. شایان ذکر است، پنجمین جشنواره بین المللی شهر تهران توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از سوم تا دوازدهم خردادماه به دبیری سیاوش حقیقی برگزار می شود.

پنجمین جشنواره فیلم شهر توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ۳ تا ۱۲ خردادماه به دبیری سیاوش حقیقی در تهران برگزار خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>