سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۸:۳۵ ق.ظ چاپ مطلب

«پاییز» قبل از پاییز آغاز می‌شود/ اولین فیلم شفق در راه جشنواره فجر

naser shafagh

ناصر شفق بعد از سال‌ها دوری از دنیای فیلمسازی قصد دارد به زودی فیلم سینمایی «پاییز» را جلوی دوربین ببرد.

ناصر شفق بعد از سال‌ها دوری از دنیای فیلمسازی قصد دارد به زودی فیلم سینمایی «پاییز» را جلوی دوربین ببرد.

این کارگردان و تهیه‌کننده به سوره سینما گفت: پیش‌تولید آغاز شده و ما لوکیشن های مان را در مناطق سردشت و اورامانان انتخاب کردیم. البته بخشی از کار در تهران جلوی دوربین می‌رود اما قسمت عمده فیلمبرداری در مناطق کردستان و آذربایجان است. ما سال گذشته به خاطر از دست دادن فصل نتوانستیم کار را آغاز کنیم در صورتی که لوکیشن‌ها را از همان زمان در نظر داشتیم.

وی افزود: به خاطر سرمای زودرس مناطق مربوطه فیلمبرداری را زودتر از پاییز آغاز می کنیم تا با انجام مراحل فنی بتوانیم به موقع کار را آماده کرده و در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشیم. هنرمندان این فیلم همه نابازیگرانی هستند که از جزو بومیان کرد و ترک محسوب می شوند و قرار نیست فیلم چهره محور داشته باشیم.

«پاییز» با مضمون قرآنی روایت واکاوی خاطرات و گذشته دو برادر است که یکی زمان جنگ شهید می‌شود و دیگری که در قید حیات است در دنیای امروز سرگردان می‌ماند. ناصر شفق پیشتر فیلم‌های سینمایی «تقاطع»، «فریاد»، «مروارید سیاه» و … را تهیه کرده و «پاییز» اولین فیلم او در مقام کارگردان است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>