سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۹ خرداد ۱۳۹۴ در ۱۲:۱۸ ب.ظ چاپ مطلب

از تماشای «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» احساس غرور کردم

karbala-1

مجتبی راعی استقبال مردم از مستند سینمایی «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» در جشنواره ربیع الشهادت را غرورآفرین دانست.

مجتبی راعی استقبال مردم از مستند سینمایی «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» در جشنواره ربیع الشهادت را غرورآفرین دانست.

سوره سینما- ایسنا نوشت: مجتبی راعی که به تازگی از جشنواره ربیع‌الشهادت (کربلا) از عراق بازگشته گفت: خوشحالم در این دوره، این فیلم مستند حضور داشت و چنین تأثیر شگفت‌انگیزی در مخاطبانش ایجاد کرد به طوری که طی دو نمایشی که داشت همه سالن ملتهب شدند.

وی افزود: استادان دانشگاه هنر بغداد که به تماشای این فیلم آمده بودند، بعد از آن هر کجا که حرف می‌زدند مثالشان را از این فیلم می‌آوردند و معتقدم «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» فیلم بسیار مهمی است که متأسفانه در جشنواره فیلم فجر دیده نشد.

راعی با اشاره به حضور شیعیان متفکر جهان در این جشنواره خاطر نشان کرد: این افراد مخاطبان اصلی فیلم‌ها هستند که این فیلم روی همه آن‌ها تأثیر داشت و حتی می‌دیدم برخی از افراد از کشورهای لهستان، نیجریه و اوکراین بسیار تحت تأثیر قرار گرفته بودند. کارشناسان عراقی صاحب نظر هم از تحقیق این فیلم بسیار تعریف کردند.

وی افزود: در این جشنواره علاوه بر شیعیان، دوستداران امام حسین (ع) از ادیان دیگر هم از نقاط مختلف جهان حضور دارند و این اتفاق مهمی است که یک فیلم عاشورایی ساخته شود که روی آدم‌های کشورهای دیگر این چنین تأثیرگذار باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>