سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۰ خرداد ۱۳۹۴ در ۸:۱۹ ق.ظ چاپ مطلب

چالش‌های نقش برای بازیگر «شمعدونی»/ دختری شبیه دختران ایرانی

Vida-Javan-1

یکی از بازیگران سریال «شمعدونی» نقش خود را در این مجموعه به شخصیت حقیقی‌اش نزدیک می‌داند.

یکی از بازیگران سریال «شمعدونی» نقش خود را در این مجموعه به شخصیت حقیقی‌اش نزدیک می‌داند.

ویدا جوان به سوره سینما گفت: این شب ها تا جایی که بتوانم سریال «شمعدونی» را تماشا می کنم. الان که مدتی از تصویربرداری کار می‌گذرد و به حاصل زحمات گروه نگاه می‌کنم، می‌بینم انصافا کار قابل قبولی شده و تلاش همکارانم به خوبی مشهود است. البته به این مجموعه مثل هر مجموعه دیگری نقدهایی هم وارد است، اما این موضوع باعث نمی‌شود قابلیت‌های سریال را انکار کنیم.

وی افزود: آشنایی من و آقای صحت هنگام تولید سریال «پژمان» شکل گرفت. آقای رضا کریمی مدیر تولید این مجموعه بازی مرا در سریال «زمانه» دیده بود و مرا برای ایفای نقش همسر پژمان مناسب ارزیابی کرد، در حالی که آن کاراکتر از شخصیت واقعی خودم به شدت دور بود، با این حال به خاطر چالشی که برای من ایجاد می کرد، جذاب شد. الان هم مردم با دیدن من تنها درباره سارای «شمعدونی» حرف می زنند و کمتر کسی مرا در نقش همسر پژمان به یاد دارد.

این بازیگر همچنین گفت: سارا در مجموعه «شمعدونی» معصومیتی دارد که مرا به یاد قشر خاصی از دختران ایرانی می اندازد. کسانی که همواره در برابر مشکلات صبور هستند و شخصیت برون‌گرایی ندارند. همه چیز را توی خودشان می ریزند و آرامش خانه و خانواده را به راحتی خودشان ترجیح می‌دهند. من هم تا حدودی شبیه سارا هستم و به همین دلیل حضور در این سریال برای من به شکل ویژه‌ای لذت‌بخش بود.

Vida-Javan-2

ویدا جوان درباره علائق خود توضیح داد: من لیسانس حسابداری دارم، اما از بچگی به هنر علاقه داشتم. نقاشی و طراحی می کردم و در هفت سال گذشته هنرهای دراماتیک را ادامه دادم و در پنج سال اخیر هم به بازیگری مشغول بوده ام. ظاهر شدن در قالب‌های مختلف و متفاوت اشتیاق مرا به کار بیشتر می کند. برای همین است که بین این نقش و نقش دیگرم در سریال قبلی سروش صحت تفاوت صد و هشتاد درجه‌ای به چشم می‌خورد.

بازیگر نقش سارا در «شمعدونی» در پایان تأکید کرد: سریال ما بیان غیر مستقیم را برای انتقال حرف های مهمش انتخاب کرده است. اخیرا از برخی مخاطبان شنیده‌ام داستان «شمعدونی» واقعی نیست. می خواهم در پاسخ به آنها بگویم این سریال یک کمدی ابزورد است و اساسا با کنایه حرف های خود را انتقال می‌دهد. برای مثال می‌گوید هر بچه ای که بی ادب به نظر می‌رسد حاصل تربیت مادری است که توانایی کنترل عصبانیت و ناراحتی خود را نداشته است. بهتر است با دید عمیق‌تری به سریال نگاه کنیم. به قول معروف: «آینه چون روی تو بنمود راست/ خود شکن،  آیینه شکستن خطاست».

«شمعدونی» به کارگردانی سروش صحت هر شب از شبکه سه پخش می‌شود. حسن معجونی، آتنه فقیه نصیری، ویدا جوان، محمد نادری، نگار عابدی و … بازیگران این مجموعه هستند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>