سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۳ خرداد ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۵ ق.ظ چاپ مطلب

آهو خردمند بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم شهر/ فهرست برگزیدگان

shahr-ekhtetam

آهو خردمند برای بازی در «میهمان داریم» جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم شهر را دریافت کرد.

آهو خردمند برای بازی در «میهمان داریم» جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم شهر را دریافت کرد.

سوره سینما- برگزیدگان جشنواره فیلم شهر شامگاه سه‌شنبه ۱۲ خردادماه در برج میلاد و در آیینی ویژه معرفی شدند.

××× بخش مسابقه سینمای ایران:

بهترین دستاورد فنی و هنری: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی و هنری اهدا می شود به آقای مهدی جعفری مدیر فیلمبردارین عصر یخبندان.

بهترین فیلمنامه: تندیس زرین و دیپلم افتخار اهدا می شود به آقای مصطفی کیایی برای نگارش فیلم نامه خط ویژه.

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل زن اهدا می‌شود به خانم سحر احمدپور برای بازی در فیلم چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت.

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد اهدا می شود به آقای حمیدرضا آذرنگ برای بازی در فیلم بلوک ۹ خروجی ۲

بهترین بازیگر نقش اول زن: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن به صورت مشترک اهدا می‌شود به خانم مهتاب کرامتی برای فیلم عصر یخبندان و خانم آهو خردمند برای فیلم میهمان داریم.

بهترین بازیگر نقش اول مرد: تندیس ویژه هیات داوران برای بهترین بازیگر مرد اهدا می شود به فرهاد اصلانی برای نقش آفرینی در فیلم های عصر یخبندان و دوران عاشقی.

همچنین تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد اهدا می شود به آقای امیر آقایی برای فیلم چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت.

بهترین کارگردانی: هیات داوران جایزه ویژه خود را اهدا می کنند به آقای وحید جلیلوند برای کارگردانی فیلم چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت.

همچنین تندیس زرین و دیپلم افتخار جشنواره اهدا می شود به آقای پرویز شهبازی برای کارگردانی فیلم دربند.

بهترین فیلم: تندیس زرین و دیپلم افتخار جشنواره اهدا می شود به آقای منوچهر محمدی برای تهیه فیلم بوسیدن روی ماه.

shahr-ekhtetam4

××× بخش فیلم‌های مستند:

بهترین دستاورد فنی و هنری (تصویربرداری) فیلم مستند: دیپلم افتخار بهترین تصویربرداری فیلم مستند اهدا می شود به آقایان هادی خواجوی، معین خیراله پور و پژمان‌ اله‌مرادی برای فیلم می‌لادو.

بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند: دیپلم افتخار بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند اهدا می شود به آقایان محمدرضا ناصری‌نیا و یاسر خیر برای مزرعه ای که رویید و شهر شد.

نامزدهای بهترین کارگردان فیلم مستند: تندیس زرین و دیپلم افتخار برای بهترین کارگردانی فیلم مستند اهدا می شود به آقای پویان کاظمی برای کارگردانی باد بر باغ نظر.

هیات داوران جایزه ویژه خود را به خاطر توجه به موضوع مهم زیست محیطی در شهرها و ارائه راهکارها اهدا می‌کنند به آقای محسن رمضان زاده برای کارگردانی فیلم مسیر سبز.

بهترین فیلم مستند: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند اهدا می شود به خانم نسرین عبدی و آقای محسن استادعلی برای تهیه فیلم جایی برای زندگی.

××× جوایز بخش فیلم کوتاه:

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن: تندیس زرین و دیپلم افتخار برای بهترین انیمیشن اهدا می‌شود به فیلم پدر ساخته سیدمحمدرضا خردمندان و محمد لطفعلی.

بهترین فیلمنامه کوتاه داستانی: دیپلم افتخار برای بهترین فیلمنامه فیلم کوتاه داستانی اهدا می‌شود به خانم سمیرا نوروز ناصری و آقای محمد نجاریان داریان برای فیلم نامه فردا صبح.

بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی اهدا می شود به محمد نجاریان داریان برای کارگردانی فیلم فردا صبح.

همچنین هیات داوران بخش فیلم های کوتاه داستانی جایزه ویژه خود را اهدا می‌کنند به

خانم رقیه توکلی برای کارگردانی فیلم ساعت شش.

بهترین فیلم کوتاه داستانی: تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه داستانی اهدا می شود به محمد نجاریان داریان تهیه کننده فیلم فردا صبح.

××× بهترین فیلم بلند داستانی (ویدئویی)

بهترین فیلمنامه بلند داستانی: دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه فیلم بلند داستانی اهدا ‌می‌شود به خانم ها آزیتا ایرایی و پریسا گرگین برای نگارش فیلمنامه چند روز بیشتر

بهترین بازیگر زن فیلم های بلند داستانی: هیئت داوران ضمن تقدیر از خانم پریوش نظریه برای بازی در فیلم سپیده، تندیش زرین و دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن را اهدا می کند به خانم رویا افشار برای فیلم عصر بارانی.

بهترین بازیگر مرد فیلم های بلند داستانی: دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد تعلق می گیرد به آقای حسین ملکی برای فیلم حبیب آقا.

همچنین هیات داوران ضمن تقدیر از آقای سجاد افشاریان برای بازی در فیلم حبیب آقا، تندیس زرین بهترین بازیگر مرد را اهدا می کنند به آقای شهاب حسینی برای فیلم تعبیر خواب.

بهترین کارگردانی فیلم های بلند داستانی: هیات داوران جایزه ویژه خود را اهدا می کنند به حمیدرضا قربانی برای کارگردانی فیلم سه ماهی.

همچنین تندیس زرین و دیپلم افتخار برای بهترین کارگردانی فیلم بلند داستانی اهدا می شود به آقای رضا دادویی برای کارگردانی فیلم تعبیر خواب.

بهترین فیلم بلند داستانی: هیات داوران تندیس زرین و دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند داستانی را اهدا می‌کنند به آقای سیدمحمود رضوی تهیه کننده فیلم سه ماهی.

shahr-ekhtetam3

××× جایزه منتقدان سینما

هیات داوران انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران متشکل از محسن بیگ آقا ، شاپور عظیمی و علیرضا غفاری ضمن تقدیر از فیلم «شیفت شب» به تهیه کنندگی و کارگردانی خانم نیکی کریمی، لوح سپاس و تندیس بهترین فیلم با نگاه شهری را اهدا می‌کنند به فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» به تهیه‌کنندگی علی جلیلوند و کارگردانی وحید جلیلوند.

××× جایزه ویژه دبیر جشنواره

جایزه ویژه دبیر اهدا می شود به آقای علی ملاقلی پور کارگردان فیلم قندون جهیزیه

جایزه ویژه دبیر اهدا می شود به آقای بهرام عظیمی کارگردان فیلم تهران ۱۵۰۰

جوایز بخش بین‌الملل پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر با حضور داوران بخش‌های فیلم کوتاه، مستند و فیلم بلند به برگزیدگان اهدا شد و جایزه بهترین فیلم بخش سینمایی بین الملل به رضا میرکریمی و «امروز» رسید.

هیات داوران بخش‌های بین‌الملل جشنواره جوایز خود را بدین ترتیب اهدا کرد:

××× جوایز مسابقه بین الملل فیلم های بلند

بهترین دستاورد فنی – هنری: یان دومانژ برای فیلم «۷۱» از (انگلیس)

بهترین بازیگر مرد: هیات داوران با تقدیر از پرویز پرستویی برای فیلم «امروز» از (ایران) جایزه را تقدیم می کند به مانولیس ماوروماتاکیس برای فیلم «دشمن درون» از (یونان)

بهترین بازیگر زن: هیات داوران با تقدیر از لیلا حاتمی برای فیلم «دوران عاشقی» از (ایران) و شبنم مقدمی برای فیلم «امروز» از (ایران) جایزه را تقدیم می کند به ربکا یوزفسون برای فیلم «خواهر نحیف من» از (سوئد و آلمان)

بهترین فیلمنامه: رویا محقق و علیرضا رئیسیان برای فیلم « دوران عاشقی» از (ایران)

بهترین کارگردان: رضا میرکریمی برای فیلم «امروز» از (ایران)

جایزه ویژه هیات داوران: آتسوشی فوناهاشی برای فیلم «شکوفه های سرد» از (ژاپن)

بهترین فیلم: فیلم «امروز» به کارگردانی و تهیه کنندگی رضا میرکریمی از (ایران)

shahr-ekhtetam2

××× فیلم کوتاه:

هیات داوران بخش فیلم کوتاه با تقدیر از «بر لب هایت» به کارگردانی جوناس روتانن از (فنلاند) و «ولی تو یک سگ هستی» به کارگردانی مالین اریکسون از (سوئد)

جایزه سوم: فیلم « استخر سرپوشیده» به کارگردانی نیکی لیندروت وون بار از (سوئد)

جایزه دوم: فیلم «ساعت ۶» به کارگردانی رقیه توکلی از (ایران)

جایزه اول: فیلم «کلیسای جامع» به کارگردانی کنراد کاستنر از (آلمان و چین)

×× فیلم مستند بلند و نیمه بلند:

هیات داوران بخش فیلم مستند بلند و نیمه بلند بین الملل با تقدیر از: میرنا تساپا، کارگردان فیلم «خیابان رنگین کمان» از (یونان)

جوایز خود را به این ترتیب اهدا کرد:

جایزه سوم: فیلم «غذای بیرون» به کارگردانی لقمان خالدی از (ایران)

جایزه دوم: فیلم «تونی بن : وصیت» به کارگردانی اسکیپ کایت از (انگلستان)

جایزه اول: فیلم «بر لبه ی دنیا» به کارگردانی کلاوس درکسل از (فرانسه)


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>