سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۳ خرداد ۱۳۹۴ در ۸:۴۶ ق.ظ چاپ مطلب

«مادر» شاهکار سینمای ایران/ نظر امیرسلیمانی درباره یک جشنواره مادرانه

kamand-madar

بازیگر فیلم «در آرزوی ازدواج» تاکید کرد کار فرهنگی درباره مادر را باید ارج نهاد و قدر دانست.

بازیگر فیلم «در آرزوی ازدواج» تاکید کرد کار فرهنگی درباره مادر را باید ارج نهاد و قدر دانست.

 

سوره سینما- کمند امیرسلیمانی درباره جشنواره فیلم و عکس مادر گفت:‌ در زندگی همه ما جایگاه هایی وجود دارد که بسیار مقدس هستند و به هر شکلی همیشه باید مورد تقدیر قرار گیرند که یکی از این جایگاه های مهم مادر است.

وی در ادامه افزود: مادر نه تنها برای ما بلکه برای همه مردم جهان از جایگاه بسیار بالا و برجسته ای برخوردار است بنابراین هر نوع کار فرهنگی که برای تجلیل از مقام مادر انجام شود را باید قدر دانست و از آن استقبال کرد.

بازیگرفیلم سینمایی «قرمز» خاطرنشان کرد: یادم می‌آید وقتی سریال «پدر سالار» را بازی می‌کردم روزهایی باید از ۵ صبح تا ۱۰ شب سر فیلمبرداری بودم و وقتی خسته برمی گشتم مادرم مثل یک کودک از من مراقبت می‌کرد و من هیچ وقت زحمت های او از یادم نمی‌رود.

امیرسلیمانی همچنین درباره انتخاب فاطمه گودرزی به عنوان دبیر جشنواره مادر گفت: فاطمه گودرزی هنرمند خوب و شناخته شده ای است ضمن اینکه خودش هم مادر دو فرزند است و همین امر موضوع را جذاب‌تر می‌کند و برای جشنواره ای تخصصی آنهم با موضوع مادر باید فردی مدیریت آنرا بر عهده داشته باشد که تجربه مادر بودن را داشته باشد که خوشبختانه ایشان دارند. مادر بودن حسی است که باید آنرا تجربه کرد زیرا این تجربه تنها مخصوص مادران است.

بازیگر فیلم سینمایی «ترنج» با بیان اینکه خوب است جشنواره بر پایه هنرمندان مادر بنا نهاده شود، گفت: با توجه به اینکه این جشنواره تخصصی برای اولین بار برگزار می‌شود به نظرم بهتر است هیات انتخاب و داوری متشکل از کسانی باشد که خودشان هم مادر هستند زیرا همین موضوع جشنواره را ویژه و تخصصی می‌کند. فیلم «مادر» به کارگردانی علی حاتمی از فیلم‌های مهمی است که با موضوع مادر ساخته شده است و هروقت اسم فیلم با موضوع مادر می‌آید ناخداگاه همه یاد این فیلم می افتند و درواقع فیلم «مادر» شاهکاری در تاریخ سینمای ایران است.

نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس مادر به دبیری فاطمه گودرزی و با همراهی و حمایت پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل، از ۶ تا ۹ مردادماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>