سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۵ تیر ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب

نازنین فراهانی و تمرین ویولون سل/ «حمایت از هیچ» مهرماه شروع می‌شود

nazanin-farahani

نازنین فراهانی برای بازی در فیلم ویدئویی «نت» تمرین ویولن سل می‌کند.

نازنین فراهانی برای بازی در فیلم ویدئویی «نت» تمرین ویولن سل می‌کند.

نازنین فراهانی به سوره سینما گفت: قرار است در فیلم ویدئویی «نت» به کارگردانی عباس مرادیان بازی کنم، پروژه ای که متن آن به قلم پیمان عباسی نوشته شده است. فیلمبرداری از آخرین روزهای ماه مبارک رمضان یا پس از عید فطر آغاز می‌شود و مشغولیت این روزهای من یاد گرفتن نوازندگی ویولون سل است. برای آشنایی با این هنر یک استاد راهنما گرفته ام و در حال حاضر مشغول یادگیری هستم. من تنها دو هفته وقت دارم تا به آمادگی لازم دست پیدا کنم. از اینکه بازی ام هنگام کار با ابزار موسیقی مصنوعی جلوه کند بیزام و همه تلاشم را به خرج می دهم تا کار خوبی ارائه دهم.

وی درباره داستان «نت» توضیح داد: این فیلم درباره شخصی است که یک گروه موسیقی دارد. او مجوز فعالیت ندارد و به همین دلیل سال ها قبل مهاجرت کرده است. داستان از جایی شروع می شود که او بر می گردد و می خواهد دوباره کار کند. کاراکتری که من آن را بازی می کنم یکی از اعضای این گروه موسیقی است. آشنایی با سازهای مختلف، مسوولیتی است که همه بازیگران این پروژه با آن روبرو هستند و در حال حاضر تنها دو نفر از کل گروه هستند که قبل از بازیگر بودن نوازنده هستند. بنابراین این روزها همه در حال انجام تمرین خودمان هستیم. «نت» در تهران کلید می خورد و به گمانم ۳۵ جلسه فیلمبرداری خواهد داشت.

فراهانی درباره دیگر فعالیت‌های خود اضافه کرد: مهر ماه امسال فیلم سینمایی «حمایت از هیچ» به کارگردانی پویا پارسا مقام کلید می‌خورد که من در آن بازی دارم. همچنین، قرار است بعد از اینکه فیلمبرداری «نت» به پایان رسید تمرین برای یک اثر نمایشی آغاز شود. غلامرضا یاری کارگردانی این اثر را بر عهده دارد و متن آن بر اساس کتاب «کلفت‌ها» اثر ژان ژنه نوشته شده است. این نمایش با هدف اجرای عمومی در تهران آماده می شود.

این بازیگر گفت: چند شب قبل نمایش «چشم در برابر چشم» به کارگردانی نازنین سهامی‌زاده را تماشا کردم. این نمایش بر اساس زندگی آمنه بهرامی (قربانی اسیدپاشی) نوشته شده به قدری قوت داشت که مرا به گریه انداخت. دوست داشتم این نمایش در یک سالن بزرگتر و با تعداد بیشتری از تماشاگران روی صحنه برود. «چشم در برابر چشم» از واقعیت دردناکی صحبت می‌کند اما من از همه مخاطبان تقاضا می کنم به تماشای این اثر که سود آن نیز برای درمان خانم بهرامی استفاده می شود، بنشینند.

نازنین فراهانی در فیلم‌های سینمایی «نزدیک‌تر»، «طعم شیرین خیال»، «موقت»، «وقتی همه خواب بودند» و … بازی کرده است.