سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳۰ تیر ۱۳۹۴ در ۹:۰۱ ق.ظ چاپ مطلب

جشنواره فیلم «مادر» ماندگار باشد/ تغییر مدیریت‌ها به جشنواره‌ها ضربه می‌زند

jashnvare-madar1

پناه برخدا رضایی رضایی معتقد است که مقام و شأن مادر آنقدر بالاست که انسان با هیچ ادبیاتی نمی‌تواند پاسخگوی آن باشد.

پناه برخدا رضایی رضایی معتقد است که مقام و شأن مادر آنقدر بالاست که انسان با هیچ ادبیاتی نمی‌تواند پاسخگوی آن باشد.

سوره سینما- به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم و عکس مادر، پناه برخدارضایی درباره جشنواره فیلم و عکس مادر گفت: جشنواره های موضوعی حسن و ضعف های خود را دارد اما برگزاری جشنواره با موضوع مادر را به فال نیک می گیرم زیرا یک موضوعی خاص و متفاوتی است ضمن اینکه رویکرد انسانی و اخلاقی در این مضمون نهفته است.

وی در ادامه افزود: در مورد برگزاری جشنواره فیلم مادر باید توجه داشت که این جشنواره تنها به شرط یک یا دو روز برگزاری نباشد و تنها خاطره ای در ذهن نگذارد و استمرار داشته باشد. عیب جشنواره‌های موضوعی این است که با تغییر مدیریت جشنواره ها ثبات پیدا نمی‌کند و منحل می‌شود امیدوارم آینده جشنواره فیلم مادر چنین نشود.

رضایی ادامه داد: قطعا اگر جشنواره فیلم مادر رونق پیدا کند و ادامه دار باشد جشنوارهای قابل احترام و قابل ستایشی خواهد بود.  پرداختن به مقام شامخ مادر و منزلت و جایگاه زن از دغدغه های اصلی من بوده است و این مسئله در تمامی آثارم نمود عینی دارد.

رضایی ادامه داد: جایگاه مادر در زندگی شخصی من آنقدر بالا است که هرگاه نام مادرم را به میان می آورم اشک در چشمانم جمع می شود و معتقدم که آنقدر مقام و شأن مادر بالاست که انسان با هیچ گونه ادبیاتی نمی تواند پاسخگوی آن باشد. مادر در گرانبهایی است که در زندگی انسان ها تنها یک بار می آید و آدمی باید با کمال خضوع و ادب با او برخورد کند و خواسته هایش را برآورده سازد.

وی با بیان اینکه فیلم «مادر» به کارگردانی زنده یاد علی حاتمی بهترین فیلمی است که تاکنون درباره مادران ساخته شده است، اظهار داشت: من بارها این فیلم را دیده ام و همیشه از مادری که در این فیلم حضور دارد تأثیرات مثبت زیادی گرفته ام. تأثیری که مادر در فیلم زنده یاد علی حاتمی دارد در سایر فیلم هایی که تاکنون در رابطه با جایگاه مادر ساخته شده اند کمتر دیده می شود.

این کارگردان درباره انتخاب فاطمه گودرزی به عنوان دبیر جشنواره نیز گفت: زمانیکه شنیدم این بانوی سینما به عنوان دبیر جشنواره انتخاب شدند بسیار خوشحال شدم زیرا معتقدم او بازیگری است که در سینما و تلویزیون نقش مادر را به خوبی ایفا کرده است و به همین دلیل هم به خوبی می تواند از عهده این جشنواره برآید.

نخستین جشنواره فیلم و عکس مادر به دبیری فاطمه گودرزی مردادماه در تهران برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>