سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۷ شهریور ۱۳۹۴ در ۲:۰۲ ب.ظ چاپ مطلب

برگزیدگان مسابقه فیلمنامه نویسی «پیامبر رحمت (ص)» معرفی شدند

payambar-rahmat

مراسم اختتامیه نخستین مسابقه فیلمنامه نویسی «پیامبر رحمت (ص)» با معرفی ۱۰ فیلمنامه نویس برتر برگزار شد.

مراسم اختتامیه نخستین مسابقه فیلمنامه نویسی «پیامبر رحمت (ص)» با معرفی ۱۰ فیلمنامه نویس برتر و گرامیداشت دو شهید انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد.

سوره سینما – به گزارش مهر، مراسم اختتامیه نخستین مسابقه فیلمنامه نویسی «پیامبر رحمت (ص)»، صبح امروز ۱۷ شهریورماه با حضور اهالی سینما، حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی، فرید فرخنده کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، حسین مسافر آستانه مدیر موسسه رسانه های تصویری، محمد مهدی طباطبایی نژاد مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در سالن سینمای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که اجرای آن را احسان کرمی بر عهده داشت، فرید فرخنده کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوان روی صحنه آمد و ضمن خوش آمدگویی به حاضران در جمع گفت: در آستانه آغاز هفته دفاع مقدس هستیم و برگزاری نخستین مسابقه فیلمنامه نویسی «پیامبر رحمت (ص)» را که به نام حضرت محمد(ص) مزین شده است ارج می نهیم.

وی ادامه داد: شهیدان داود اصغری و مصطفی فرزام فر از جمله فیلمسازان شهید هستند که خدمات بسیاری به انجمن سینمای جوان ارایه کردند. شهید اصغری یکی از پزشکان بدون مرز بود که به دلیل آسیب هایی که از جنگ تحمیلی دید بعد از سال ها تحمل درد به شهادت رسید. این شهید پزشک، فیلمساز نیز بود و آثاری را در کارنامه کاری خود به جا گذاشت. مصطفی فرزام فر نیز یکی دیگر از فیلمسازان فعال در استان همدان بود که سرپرستی دفتر انجمن سینمای جوان در این استان را نیز برعهده داشت که جای این بزرگوار در این مراسم نیز بسیار خالی است.

در ادامه این مراسم علی اکبر قاضی نظام از جمله داوران نخستین مسابقه فیلمنامه نویسی پیامبر رحمت (ص) روی صحنه آمد و درباره فیلمنامه هایی که مورد داوری قرار گرفته است، گفت: نخستین مسابقه فیلمنامه نویسی «پیامبر رحمت (ص)» تلاش دارد اندیشه های ناب پیامبر که در جهت ایجاد صلح و نوع دوستی بشر بوده است را در قالب فیلم و فیلمنامه ارایه دهد و اساس برگزاری چنین مسابقه ای هم پرداخت به اندیشه های والای انسان بوده است.

قاضی نظام ادامه داد: نکته دیگر اینکه امیدواریم مسوولان فیلمنامه های برگزیده را دریابند و راه تولید آثاری از این دست را باز کنند.

در ادامه این مراسم ۱۰ برگزیدگان نخستین مسابقه فیلمنامه‌نویسی «پیامبر رحمت (ص)» معرفی شدند.

براساس رای هیات داوران لوح سپاس به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به مهدی بوستانی شهربابکی برای فیلمنامه «عیادت از تهران» به عنوان برگزیده دهم اهدا شد و در ادامه محمد قریبی برای فیلم‌ «یک لحظه نگاهم کن از تهران» به عنوان نفر نهم، رضا جمالی برای فیلمنامه «پل» از اردبیل به عنوان نفر هشتم و علیرضا مهان برای فیلمنامه «درون و حال» از تهران به عنوان نفر هفتم جوایز خود را دریافت کردند.

در ادامه لوح سپاس به مبلغ ۳۰ میلیون ریال به محسن سرتیپی برای فیلمنامه «درخت زندگی» از تهران نفر ششم، فاطمه محمدی برای فیلمنامه «بادکنک از شهرری» نفر پنجم، مونا علامه امیری برای فیلمنامه «۲۰ دقیقه تا مرگ» از تهران به عنوان نفر چهارم و نازنین فرخ‌لو برای فیلمنامه «تنها خدا حق دارد مرا بیدار کند» از هشتگرد به عنوان نفر سوم جوایز خود را دریافت کردند.

در پایان این مراسم دو جایزه ۵۰ میلیون ریالی به ملیحه عزیزی منفرد برای دو فیلمنامه «چند نفر» و «یک طبقه تا خدا» به عنوان نفر دوم و محمد صادقی دهقانی برای فیلمنامه «ایستگاه» از بیرجند به عنوان نفر اول جوایز خود را دریافت کردند.

مجید مرادی عکاس و فیلمساز جانباز یکی دیگر از مهمانان این مراسم بود که روی صحنه آمد و با ذکر خاطره ای یاد شهید مصطفی فرزام فر را زنده کرد و در پاسداشت یاد و خاطر این شهید فیلمساز گفت: دوستی نزدیکی با شهید مصطفی فرزام فر داشتم و تا ۹ ماه پیش که مریضی او شدت گرفت، نمی دانستم فرزام فر جانباز بوده است. زمانی که به جایی وارد می شویم، می گوییم رزمنده هستیم ولی او هیچ وقت عنوان نمی کرد که جانباز است.

پس پایان صحبت های این عکاس جانباز، فاضل اسحاقی مدیر کل ارشاد استان اردبیل و داود عبادی مدیر کل ارشاد استان همدان روی صحنه آمده و یاد و خاطره این شهدا را گرامی داشتند.

در پایان مراسم تجلیل از دو خانواده شهید داود اصغری و شهید مصطفی فرزام فر با حضور حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی، فرید فرخنده کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، حسین مسافر آستانه مدیر موسسه رسانه های تصویری برگزار شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>