سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۶ مهر ۱۳۹۴ در ۱۱:۵۰ ق.ظ چاپ مطلب

«هتل ترانسیلوانیا ۲» صدرنشین فروش سینماهای آمریکا شد

hotel-transylvania-2

«اورست» پائین‌تر از انتظار فروخت، «سیکارو» در اکران محدود درخشید و «دیوار سنگی» به کارگردانی رولند امریش بازنده جدول فروش شد.

«اورست» پائین‌تر از انتظار فروخت، «سیکارو» در اکران محدود درخشید و «دیوار سنگی» به کارگردانی رولند امریش بازنده جدول فروش شد.

سوره سینما – به گزارش خبرآنلاین، قسمت دوم انیمیشن «هتل ترانسیلوانیا» با ۴۷.۵ میلیون دلار فروش در افتتاحیه، رکورد فروش ماه سپتامبر در آمریکای شمالی را شکست و صدرنشین جدول فروش این آخر هفته شد. این رکورد پیش از این در اختیار قسمت نخست این انیمیشن قرار داشت که در سال ۲۰۱۲ در افتتاحیه ۴۲.۵ میلیون دلار فروخته بود. ۳۷۵۴ سالن سینما در آمریکای شمالی به اکران این فیلم اختصاص یافته است.

در این انیمیشن که ساخت آن ۸۰ میلیون دلارهزینه داشته است، آدام سندلر، اندی سمبرگ، سلنا گومز و کوین جیمز صداپیشگان شخصیت‌های داستان هستند. «هتل ترانسیلوانیا» امتیاز سینمای A منفی را از تماشاگران دریافت کرد.

فیلم کمدی «کارآموز» با بازی رابرت دنیرو و آن هاتاوی در ۳۳۰۵ سالن سینما اکران خود را آغاز کرد، و ۱۸.۲ میلیون دلار فروخت. «کارآموز» با این میزان فروش در رده دوم جدول فروش این آخر هفته ایستاد.

این فیلم در ۴۰ بازار خارج از آمریکای شمالی ۱۱.۸ میلیون دلار فروش داشت، تا مجموع فروش جهانی فیلم به ۳۰ میلیون دلار برسد. آن هاتاوی در این فیلم در نقش یک مدیر جوان ظاهر می‌شود که مرد مسنی را به عنوان کارآموز برمی‌گزیند. قسمت عمده تماشاگران این فیلم در آمریکای شمالی زن بوده، و ۵۵ درصد تماشاگران بیش از ۵۰ سال سن داشته‌اند. این فیلم نیز همانند «هتل ترانسیلوانیا» امتیاز سینمایی A منفی را دریافت کرده است.

«اورست» به کارگردانی بالتازار کورماکور این آخر هفته در رده چهارم جدول فروش ایستاد. این فیلم که هفته گذشته به صورت محدود در برخی از سالن‌های سینما به صورت سه‌بعدی اکران شده بود، این هفته در ۳۰۰۶ سالن سینما ۱۳.۱ میلیون دلار فروخت. این فیلم در مجموع ۱۰ روز اکران خود در آمریکای شمالی بیش از ۲۳ میلیون دلار فروش داشته است.

«اورست» با بازی جاش برولین و جیک جیلینهال در بازارهای خارج از آمریکای شمالی فروش بهتری داشت و در ۶۲ بازار متفاوت بیش از ۳۳ میلیون دلار فروخت. محموع فروش این فیلم در بازارهای خارج از آمریکای شمالی تا کنون به رقم ۷۳.۷ میلیون دلار رسیده است.

یکی از فیلم‌هایی که این آخر هفته کار اکران خود را آغاز کرد، «جهنم سبز» به کارگردانی الی راث بود. این فیلم در ۱۵۴۰ سالن سینما ۳.۵ میلیون دلار فروش داشت و در رده نهم جدول فروش قرار گرفت. «جهنم سبز» تنها فیلمی است که الی راث در هشت سال اخیر کارگردانی آن را برعهده داشته است. این فیلم که محل فیلم‌برداری آن کشور شیلی بوده است، برای نخستین بار سال ۲۰۱۳ در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش گذاشته شد.

رتبه سوم جدول فروش این هفته به «دونده مارپیچ» رسید. این فیلم با کاهش فروش ۵۴ درصدی نسبت به هفته گذشته در ۳۷۹۲ سالن سینما ۱۴ میلیون دلار فروخت، تا مجموع فروش خود در آمریکای شمالی را به ۵۱.۷ میلیون دلار برساند. این فیلم در ۷۰ بازار خارج از آمریکای شمالی ۲۸.۴ میلیون دلار فروش داشت. مجموع فروش این فیلم در بازارهای خارج از آمریکای شمالی با عبور از مرز ۱۰۰ میلیون دلار به ۱۲۱.۸ میلیون دلار رسید.

فیلم «عشای سیاه» با بازی جانی دپ این آخر هفته جایی در میان پنج فیلم نخست جدول فروش نداشت. این فیلم با ۴۹ درصد کاهش فروش نسبت به هفته گذشته، ۱۱.۵ میلیون دلار فروش داشت، تا مجموع فروش فیلم در آمریکای شمالی به ۴۲.۶ میلیون دلار برسد.

اکران محدود «سیکاریو» به کارگردانی دنیس ویلنو با افزایش تعداد سینماها به ۵۹ سالن ادامه یافت. محصول شرکت فیلم‌سازی لاینزگیت با بازی بنیسیو دل‌تورو و امیلی بلانت در اکران محدود خود ۱.۸ میلیون دلار فروخت، و در جمع ۱۰ فیلم برتر جدول فروش آخر هفته ایستاد.

در نقطه مقابل «سیکاریو»، فیلم «دیوار سنگی» به کارگردانی رولند امریش در ۱۲۷ سینما تنها کمی بیش از ۱۱۲ هزار دلار فروش داشت. بدین ترتیب این فیلم به طور میانگین در هر سینما تنها ۸۷۱ دلار فروخته است، و از این نظر یکی از بدترین رکوردهای فروش را بدست آورده است.

ردیف

نام فیلم

تعداد سالن‌های سینما

هفته اکران

فروش آخر هفته

فروش کل(در آمریکای شمالی)

۱

هتل ترانسیلوانیا ۲

۳۷۵۴

۱

۴۷.۵ میلیون دلار

۴۷.۵ میلیون دلار

۲

کارآموز

۳۳۰۵

۱

۱۸.۲ میلیون دلار

۱۸.۲ میلیون دلار

۳

دونده مارپیچ

۳۷۹۲

۲

۱۴.۲ میلیون دلار

۵۱.۷ میلیون دلار

۴

اورست

۳۰۰۶

۲

۱۳.۱ میلیون دلار

۲۳.۱ میلیون دلار

۵

عشای سیاه

۳۱۸۸

۲

۱۱.۵ میلیون دلار

۴۲.۶ میلیون دلار

۶

ملاقات

۲۹۶۷

۳

۶.۷ میلیون دلار

۵۲.۳ میلیون دلار

۷

مرد کامل

۱۸۸۹

۳

 ۴.۸ میلیون دلار

۴۸.۹ میلیون دلار

۸

اتاق جنگ

۱۹۲۰

۵

  ۴.۳ میلیون دلار

۵۶ میلیون دلار

۹

جهنم سبز

۱۵۴۰

۱

۳.۵ میلیون دلار

  ۳.۵ میلیون دلار

۱۰

سیکاریو

۵۹

۲

۱.۸ میلیون دلار

۲.۴ میلیون دلار

منبع : هالیوودریپورتر / ۲۷ سپتامبر / ترجمه : فرزاد مظفری


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>