سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۵ مهر ۱۳۹۴ در ۹:۱۹ ق.ظ چاپ مطلب

شب آواز ایرانی میزبان حجت اشرف‌زاده می‌شود

hojat-ghasem-zadeh

حجت اشرف‌زاده به همراه مجید مظاهری در برنامه شب آواز ایرانی به اجرای مقام‌های خراسانی می‌پردازند.

حجت اشرف‌زاده به همراه مجید مظاهری در برنامه شب آواز ایرانی به اجرای مقام‌های خراسانی می‌پردازند.

به گزارش سوره سینما حجت اشرف‌زاده که به تازگی آلبوم موسیقی ماه و ماهی را در زمینه موسیقی تلفیقی وارد بازار کرده است و با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده است، در پنجمین محفل شب آواز ایرانی به اجرای آواز اصیل ایرانی و مقام‌های خراسانی می‌پردازد.

در این نشست ماهانه بهرام باجلان، استاد محسن حسن‌زاده در بخش‌های جداگانه‌ای به این محفل رونق می‌بخشند.

همچنین متین رضوان‌پور، خواننده و پژوهشگر، پیرامون «بررسی الحان مذهبی در موسیقی اقوام ایرانی» سخنرانی می‌کند. ضمن این‌که او در فواصل این سخنرانی، به ضرورت صحبت‌هایش قطعاتی آوازی را هم اجرا خواهد کرد.

بخش دیگر این برنامه به سخنرانی سیدعلیرضا میرعلینقی درباره «هنر آواز ایرانی و لزوم تفکیک سبک‌های گوناگون اجرای آن، از موسیقی‌های مذهبی تا موسیقی‌های مجلسی» اختصاص دارد.

پنجمین شب آواز ایرانی به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری، شنبه ساعت ۱۸ در سالن سوره حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود به این برنامه برای همگان آزاد است.

 

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>