سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ آبان ۱۳۹۴ در ۱۰:۳۷ ق.ظ چاپ مطلب
سینما در آخر هفته سیما ؛

آخر هفته را با «زیر نور ماه» تجربه کنید/ سفر به عصر حضرت داوود(ع)

zire-noore-mah

شبکه های مختلف سیما در روزهای پایانی هفته جاری فیلم های انیمیشن، سینمایی و تلویزیونی با داستان های متنوعی را برای علاقه‌مندان به تماشای آثار سینمایی و تلویزیونی پخش می کنند.

به گزارش سوره سینما، فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «ستاره خضرا»، «راه»، «من بتی نیستم»، «سقوط پنهان ۱ و ۲»، «چاه دیو»، «یک پرونده عاشقانه»، «پدر»، «تبادل سریع»، «شمارش معکوس مرگ»، «دژ پلاتین»، «زیر نور ماه»، «فرمانروایان مقدس ـ فرمانروایی داوود»، «فرمانروایان مقدس ـ نبرد داوود با آرامیان»، «بخشایش»، «آبی مثل آسمان»، «نمایش تمام شد»، «افسانه ایلیا و دزد سوت زن»، «شجاع مرد کوچک»، «آبی بیکران»، «مجهول»، «دست نوشته ها»، «نان سیاه»، «پرتگاه»، «ماهی قرمز»، «گجینی»، «دریا دلان»، «خانه خرگوش» و «صفحه هشت» پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ آبان از شبکه‌های سیما روی آنتن می رود.

شبکه یک سیما

«ستاره خضرا»

فیلم تلویزیونی «ستاره خضرا» به کارگردانی محمدرضا ورزی، پنجشنبه ۷ آبان ماه ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان آمده است: پدر آنتوان راهبی است که در صومعه ای نزدیک شام به همراه دختر خوانده اش ماریان زندگی می کند. ماریان که روزی با نامزدش پی یر به قصد گشت و گذار از خانه خارج شده بود، سهواً از یک بلندی سقوط می کند و بینایی خود را از دست می دهد. پی یر پس از این ماجرا در ازدواج با او مردد می‌شود. ماریان مسیح را در خوابش می بیند که به او از خون خدا می گوید و خبر از ورود مهمانی مهم می‌دهد. کاروانی در بیابان در حرکت است و صندوقی را با خود حمل می کند. شبی از شب ها که باران تندی می‌بارد این کاروان به صومعه می رسد و برای رفع خستگی و فرار از باران به صومعه پناه می آورند. سرکرده آنها خولی اصبحی (ملعون) است. صندوق را در اتاقی قرار می دهد و…

محمد صادقی، چنگیز وثوقی، سعید نیکپور، اکبر عبدی، احمد نجفی و لیلا موسوی در فیلم سینمایی «ستاره خضرا» ایفای نقش کرده اند.

«راه»

فیلم تلویزیونی «راه» به کارگردانی کاوه سجادی حسینی، جمعه ۸ آبان ‌ماه ساعت ۱۶:۰۰ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی بابک حمیدیان و بهناز جعفری آمده است: زینب پزشک زنان است و به همراه شوهرش علی که در یک کارخانه آجرپزی مهندس فنی است زندگی می کند. عده ای از پزشکان طی یک کاروان زیارتی در ماه محرم عازم کربلا هستند و زینب مشتاقانه قصد حضور در این کاروان را دارد که متوجه می‌شود باید نذر پدرش را ادا کند. پدرش که به تازگی فوت کرده در سال های حیات خود هر سال در مراسم دهه اول محرم به روستایی در اطراف ملایر می رفته و فانوسی را که از کربلا برایش می آوردند به آنجا می برده است. زینب که علاقه خاصی به پدرش دارد با همسرش علی عازم سفر می شود تا این نذر را ادا کند. در راه اتفاقاتی برای زینب و علی می افتد و با هم از پس مشکلاتی برمی آیند که رابطه آنها را گرمتر کرده و آنها را به هم نزدیکتر می کند.

شبکه دو سیما

«من بتی نیستم»

فیلم سینمایی «من بتی نیستم» به‌ کارگردانی جین پیر آرمیس، پنجشنبه ۷ آبان ماه ساعت ‌‌۸‌ صبح در ‌قالب‌ برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان با بازی آلبا گایا کراگده بلوچی و استفانه فریس آمده است: بتی دختر ۱۰ ساله گوشه گیر، آرام و خیال پردازی است که به همراه پدر و مادر و تنها خواهرش در خانه ای ویلایی نزدیک به یک آسایشگاه بیماران روانی زندگی می کند. مدیریت آسایشگاه بر عهده پدر بتی است. والدین او درباره شغل پدر بتی با هم اختلاف نظر دارند و کشمکش آنها انزوا و تنهایی بتی را دو چندان می کند. اِنیس، خواهر بزرگ تر و بهترین دوست بتی برای ادامه تحصیل راهی مدرسه شبانه روزی می شود و بتی بیش از پیش احساس تنهایی می کند. تنهایی بتی او را نسبت به محیط  و افراد دور و برش حساس تر می کند. در همین حین یکی از بیماران روانی آسایشگاه فرار کرده و وارد دهکده می شود. درگیری بتی با ماجرای فرار بیمار روانی، تجربه اجتماعی جدیدی برای اوست که سبب می شود تا حدودی از انزوا خارج شود و توجه بیشتر پدر و مادرش را جلب کند.

«سقوط پنهان ۱»

فیلم سینمایی «سقوط پنهان ۱» به کارگردانی مایکل سالومون، پنجشنبه ۷ آبان ماه ماه ساعت ۲۳:۰۰ از شبکه دو سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان با بازی اریک مک کُرماک و بنجامین برات آمده: قسمتی از یک ایستگاه فضایی مخفی ناسا که به دلیل نقص فنی از مدار خارج شده، به زمین سقوط کرده است. یگان گشتی ارتش خود را سریعاً به محل سقوط می رساند تا ماهواره ساقط شده را که ظاهراً دارای اهمیت ویژه ای است، یافته و از آنجا منتقل کند. تیم تجسس از قرائن و شواهد در می یابد ماهواره توسط افراد بومی جابجا شده است. یگان به سوی شهر پیدمانت حرکت می کند ولی در آنجا با حادثه عجیبی روبرو می شوند؛ تمامی ساکنین شهر به طرز فجیعی جان باخته اند و…

«چاه دیو»

فیلم سینمایی «چاه دیو» به کارگردانی جواد مزد آبادی، جمعه ۸ آبان ماه ساعت ۸:۰۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه این فیلم با بازی مهدی امینی خواه، مهران رجبی و حسن اسدی آمده است: عده ای دانشجوی بسیجی در غالب طرح جهادی هجرت عازم مناطق محروم می شوند، سرپرستی این کاروان را فردی روحانی به نام علوی بر عهده دارد. در مسیر راه عده ای دانشجوی دیگر که علاقه مند به کمک به مناطق محروم هستند به جمع آنها اضافه می شوند ولی آنها در این مسیر اختلاف نظرهای بسیاری دارند که گاهی به بحث های ایدئولوژیک آنها نیز ختم می شود. مشکل اساسی روستا خشک شدن چاه های آب است. چاه هایی که به گفته اهالی روستا نفرین دیو و پری آن را محصور کرده است. دانشجویان برای حل مشکل دست به کار می شوند و این امر باعث وحدت بین آنها می شود و سرانجام کار مشکل روستاییان حل می شود.

«یک پرونده عاشقانه»

فیلم سینمایی «یک پرونده عاشقانه» به کارگردانی جورگو پاپاواسیلیو، جمعه ۸ آبان ماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی فرانسیس فولتون اسمیت و ماریِلا آرِنس آمده است: فلوریان فابر وکیل قدرتمند و ماهری است که در اغلب پرونده‏ های خود به پیروزی نایل می‏ شود. او اغلب وکیل شرکت ‏های سرمایه‏ دار است و در طی وکالت خود حقوق افراد و شرکت‏ های خرده ‏پا را با تبحر و زیرکی خود از راه فرار قانونی زیر پا له می ‏کند. اما شبی حادث ه‏ای برای او رخ می‏ دهد. در حالی که در جاده‏ ای تنگ در حال رانندگی است می‏ بیند که ماشین گران‏قیمتی با دوچرخه‏ سواری تصادف می‏ کند و او را به شدت زخمی می‏ کند. در این میان خود فلوریان نیز تا لب مرگ جلو می‏ رود اما نجات می‏ یابد. پس از بهبود اطلاع می‏ یابد که مرد مجروح نمی‏ تواند از حقوق خود دفاع کند، لذا مسیر زندگی خود را تغییر می‏ دهد و در برابر شرکت‏های سرمایه‏ دار و صاحبان آن می‏ ایستد. خبرنگاری به نام سارا نیز در این موضوع به کمک فلوریان می‏ آید و آنها با کمک یکدیگر و ارائه مدارک مختلف دادگاه را مجاب کرده و در آخرین جلسه دادگاه پیروز می شوند. با پشت سر گذاشتن تمامی این اتفاقات، آنها کم کم به یکدیگر علاقه ‏مند ‏شده و تصمیم می گیرند ازدواج کنند.

«سقوط پنهان ۲»

قسمت دوم فیلم سینمایی «سقوط پنهان ۲» جمعه ۸ آبان ماه ساعت ۲۳:۰۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

شبکه سه سیما

«پدر»

فیلم سینمایی «پدر» به کارگردانی آر. بالکی، پنجشنبه ۷ آبان ماه ساعت ۹:۴۵ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی آمیتا باچان، آبیشک باچان، ویدیا بالان و پارش راوال آمده است: آمولارته نماینده مجلس هندوستان، به عنوان مهمان افتخاری و برای تعیین برنده مسابقه هنری تصویر هند به مدرسه کینگ ادوارد می اید. در آنجا بهترین طرح، که متعلق به پسر بیماری به نام آرو است، انتخاب می شود. آرو بیماری پروژریا یا پیری زودرس دارد و در ۱۲ سالگی به شکل یک پیرمرد ۶۰ ساله درآمده است. مادر آرو با عشق و علاقه و به تنهایی او را بزرگ کرده است. برنده شدن آرو در مسابقه تصویر هند برای او نقطه عطف بزرگی است و…

«تبادل سریع»

فیلم سینمایی «تبادل سریع» به کارگردانی تریپ رد، روز جمعه ۸ آبان ماه ۲۳:۵۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم ماجرای هواپیمای حاوی مقدار زیادی دلار است که قرار است آنها را برای تعویض با دلارهایی که قابلیت جعل ندارند، ببرد. عده ای سارق حرفه ای که با هواپیما موازی هواپیمای حامل پول پرواز کرده و وارد آن می شوند و…

لانس هنریکسون، لورنزو لاماس،  مت ُاتو ل و آویوا جِیل در فیلم سینمایی «تبادل سریع» بازی کرده‌اند.

«شمارش معکوس مرگ»

فیلم سینمایی «شمارش معکوس مرگ» به کارگردانی بیونگ وو کیم، روز جمعه ۸ آبان ماه ساعت ۱۰:۱۵ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی جونگ وو ها، جین هو چوی و دوئک مان چوی آمده است: یک تروریست با منفجر کردن پلی در سئول از مجری یک شبکه تلویزیونی می خواهد که رئیس جمهور را به این برنامه زنده خبری بیاورد تا رئیس جمهور برای مرگ ۳ کارگری که در جریان ساخت و ساز پلی در سی سال پیش کشته شده اند عذرخواهی کند. مجری برای این کار باید نهایت سعی خود را بکند از طرفی تروریست در گوشی او بمب کار گذاشته و هر لحظه جان او در خطر است. در این میان او باید خواسته های سازمان امنیت، رئیس شبکه و تروریست را هم برآورده کند و…

«دژ پلاتین»

فیلم سینمایی «دژ پلاتین» به کارگردانی کی شی اوه تومو، جمعه ۸ آبان ماه ساعت ۱۹:۰۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در خلاصه این فیلم با بازی کازوناری نینو میا و اتسوشی تویوکاوا آمده است: دولت ژاپن لایحه ای را تصویب می‌کند که به موجب آن از تمام شهروندان نمونه DNA  گرفته شود و در یک بانک اطلاعاتی ذخیره می شود. این کار برای شناسایی بهتر هویت در مواقع مورد لزوم مثل شناسایی قاتلین و مجرمان بعد از ارتکاب به جرم است. در یک مورد قتل DNA قاتل با DNA آفریننده این سیستم تشخیص هویت مطابقت دارد. یک افسر پلیس ژاپن که مسئول رسیدگی به پرونده قتل است به تعقیب او می پردازد و…

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «زیر نور ماه» به کارگردانی رضا میرکریمی، جمعه ۸ آبان ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می رود.

داستان فیلم با نقش آفرینی حسین پرستار، حامد رجبعلی، شقایق دهقان و مهران رجبی از این قرار است که: طلبه‌ای به نام سید حسن که معتقد است چون مانند پدربزرگش میان مردم نیست و نفسش تاثیری ندارد، نمی‌تواند لباس روحانیت را بپوشد و تنها برای دلخوشی خانواده اش چنین می‌کند. روزی که لباس روحانیت را می‌خرد در مترو پسرکی لباس او را می‌دزدد. جستجوی او برای لباس موجب آشنایی او با بی خانمانان زیر پل رسالت می‌شود. او سرانجام همه کتاب هایش را می‌فروشد تا بتواند به آنها کمک کند. خواهر آن کودک نیز یک زن خیابانی است که اقدام به خودکشی می‌کند. سید حسن او را به بیمارستان می رساند. روزی که طلاب از دست استادشان ملبس می‌شوند سیدحسن لباس روحانیت را از زن خیابانی پس می‌گیرد.

شبکه پنج سیما

«فرمانروایان مقدس ـ فرمانروایی داوود»

انیمیشن «فرمانروایان مقدس ـ فرمانروایی داوود» به کارگردانی امیرمحمد دهستانی، پنجشنبه ۷ آبان ماه ساعت۱۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: سپاه بنی‌اسرائیل به فرماندهی تالوت به جنگ با کنعانیان به فرماندهی جالوت می‌رود. تالوت از بنی‌اسرائیل می‌خواهد که به فرمان خدا مقدار کمی از آب بنوشند ولی آنها توجه نمی‌کنند و همین نافرمانی سبب سستی آنها در جنگ می‌شود. حضرت داوود (ع) که فرمان الهی را اطاعت کرده است در جنگ شرکت می‌کند و با فلاخن جالوت را به هلاکت می‌رساند و بنی‌اسرائیل پیروز می‌شوند.

«فرمانروایان مقدس ـ نبرد داوود با آرامیان»

انیمیشن «فرمانروایان مقدس ـ نبرد داوود با آرامیان» به کارگردانی امیرمحمد دهستانی، جمعه ۸ آبان ماه ساعت ۹:۰۰ از شبکه پنج سیما پخش می شود.

«بخشایش»

فیلم تلویزیونی «بخشایش» به کارگردانی ماتیاس گلسنر، جمعه ۸ آبان ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج روی آنتن می رود.

داستان فیلم با بازی برگیت مینیچ مایر، جورگن وگل و هنری استنج از این قرار است که: نیلز گالمان به همراه همسرش ماریا و پسرش به یکی از شهرها در شمالی ترین نقطه جهان در نروژ به نام هامرفست نقل مکان می‌کند. در اینجا ماریا یک شب از سر کارش که نگهداری بیماران است به خانه بازمی گردد و با اتومبیلش به چیزی برخورد می کند اما برای اینکه متوجه شود چه کسی یا چه چیزی را زیر کرده از ماشین پیاده نمی شود و به خانه می رود. در خانه با ترس و نگرانی موضوع را با نیلز مطرح می کند، نیلز به محل تصادف می رود اما چیزی در آنجا نمی یابد. فردا در اخبار روزنامه ها می خوانند که شب پیش دختری مدرسه ای در حالی که داشته از منزل اقوامش به سمت خانه می رفته طی یک تصادف کشته شده است و…

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «آبی مثل آسمان» به کارگردانی محمد باقری‏نیکو، پنجشنبه ۷ آبان ماه ساعت ۲۳ از شبکه شما پخش می شود.

داستان فیلم از این قرار است که: وکیل یک پرونده قتل در می‏ یابد که قاضی پرونده، داوطلبانه تلاش کرده و موفق به اخذ رضایت از خانواده‏ مقتول شده است. او در کندوکاو عمل قاضی به این حقیقت پی می‏ برد که روز سارقی حین فرار به فریاد کمک‏ خواهی قاضی پاسخ مثبت داده و فرزند مجروح او را به بیمارستان رسانده اما خود دستگیر شده است. اینک قاضی متحول از این عمل جوانمردانه، در پی جبران، تمامی سعی خود را معطوف نجات فردی دیگر کرده است. وکیل در مواجهه با سارق در می‏ یابد که او نیز به دست کسی دیگر از مرگ حتمی نجات یافته است و این مسئله وکیل را نیز دگرگون می‏ کند و…

بهزاد فراهانی، مهدی ساکی، سحر سلیمانی و آرین نیاکان در فیلم تلویزیونی «آبی مثل آسمان» تولید مرکز خوزستان نقش آفرینی کرده اند.

«نمایش تمام شد»

فیلم تلویزیونی «نمایش تمام شد» به کارگردانی افشین علیزاده، جمعه ۸ آبان ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: احمد دانش آموخته‏ تئاتر و تولد یافته در خانواده‏ای تعزیه‏ گردان، در حال حاضر برای تامین هزینه‏ درمان برادر جانبازش محمود که در گذشته شبیه خوان حضرت ابوالفضل (ع) بوده، مسافرکشی می‏ کند. روزی او از سوی سحر محرابی برای ایفای شبیه حضرت ابوالفضل (ع) در تعزیه‏ ای با شیوه‏ نوین به دانشکده دعوت می‏ شود. تمرین آغاز می‏ شود اما احمد به یک باره تمرین را در میانه آن ترک می‏ کند و سحر علی‏رغم میل باطنی کسی دیگر را جایگزین احمد می‏ کند، استاد مرتضایی که از مدرسان دانشکده است اعتقاد دارد که دلیل ناراحتی احمد، وضعیت برادرش است و او به رغم خود از جایی ضربه خورده که برای دیگران راحت است. برای همین از احمد می‏ خواهد به نمایشی که دو روز بیشتر به اجرای آن نمانده، باز گردد. احمد نمی‏ پذیرد اما…

کیوان محمود نژاد، هادی افتخار زاده، وحیده صحرا نورد، بیتا آزادی و وحید منافی در فیلم تلویزیونی «نمایش تمام شد» تولید مرکز آذربایجان شرقی ایفای نقش کرده اند.

شبکه پویا

انیمیشن سینمایی «افسانه ایلیا و دزد سوت زن» پنجشنبه ۷ آبان ماه ساعت ۲۰:۰۰ از شبکـه پویا پخش خواهد شد.

«شجاع مرد کوچک»

انیمیشن سینمایی «شجاع مرد کوچک» به کارگردانی صمد غلامزاده، جمعه ۸ آبان ماه ساعت ۲۰:۰۰ از شبکه پویا پخش می شود.

این فیلم، داستان زندگی شهید محمدحسین فهمیده، رزمندۀ سیزده ‌ساله از دوران مدرسه تا زمان شهادت او در جریان دفاع از خرمشهر است. این نوجوان الگو و سرمشق بزرگی برای مردم علی‌الخصوص کودکان و رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس بود.

شبکه نمایش

فیلم های سینمایی و تلویزیونی «آبی بیکران»، «مجهول»، «دست نوشته ها»، «نان سیاه» و «پرتگاه» پنجشنبه ۷ آبان ماه ساعت ۱۲، ۱۵، ۱۷، ۲۰:۳۰ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می رود.

فیلم های سینمایی و تلویزیونی «ماهی قرمز»، «گجینی»، «دریا دلان»، «خانه خرگوش» و «صفحه هشت» جمعه ۸ آبان ماه ساعت ۱۲، ۱۵، ۱۷، ۲۰:۳۰ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.

منبع: خبرگزاری مهر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>