سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۹ آبان ۱۳۹۴ در ۱۱:۵۷ ق.ظ چاپ مطلب

ساخت سریال‌های «سلمان فارسی» و «حضرت موسی(ع)» قطعی شد

mirbagheri-salahshoor

دبیرکل امور نمایش سیما از در اولویت بودن ساخت سریال‌های الف ویژه «سلمان فارسی» به کارگردانی داود میرباقری و «حضرت موسی(ع)» فرج‌الله سلحشور برای تلویزیون خبر داد. مراحل ساخت این آثار بعد از «معمای شاه» و «سرزمین کهن» آغاز می‌شود.

به گزارش سوره سینما، محمدرضا تخشید مدیرکل امور نمایش سیما، درباره ساخت سریال‌‌‌های فاخر گفت: در ساخت سریال‌های فاخر سریال‌های الف‌ویژه زیادی از جمله شهید طهرانی مقدم، سلمان فارسی و کارهای جنگی و دفاع مقدسی پیش‌بینی شده است و این تعداد چون از حد و اندازه توانایی‌های سازمان صداوسیما از نظر تعداد و تامین منابع مالی خارج بوده است، شروع به ساخت سریال‌ها براساس اولویت‌ها کرده‌ایم.

وی افزود: در این میان در ساخت سریال‌های «سلمان فارسی» و «حضرت موسی(ع)» و کارهای جنگی مقداری جلو رفته‌ایم و اولویت ما این است که بتوانیم این سریال‌ها را به تولید برسانیم.

تخشید اضافه کرد: ساخت سریال «حضرت موسی(ع)» و «سلمان فارسی» برای ما در رسانه ملی اولویت دارد و آثاری هستند که قرار است پس از سریال‌های «معمای شاه» محمدرضا ورزی و «سرزمین کهن» کمال تبریزی جایگرین این سریال‌ها می‌شوند.

مدیرکل امور نمایش سیما تصریح کرد: در حال حاضر ساخت «سلمان فارسی» میرباقری را جدی کردیم و برآورد نگارش آن انجام شده است و اگر نگارش آن به حد مطلوبی برسد پیش تولید آن را شروع می‌کنیم و در ادامه همین روند به تعیین زمان تولید هم می‌رسیم.

تخشید افزود: در ساخت سریال‌های الف ویژه از نظر بودجه و امکاناتی از جمله  تصویربردار، صدابردار، بازیگر و … محدودیت داریم و نمی‌توانیم بیش از دو سریال الف ویژه را با یکدیگر به تولید برسانیم.

وی یادآور شد: ما زمانی که سریال «معمای شاه» محمدرضا ورزی و «سرزمین کهن» کمال تبریزی را در دستور کار داریم ابتدا باید پخش این سریال‌ها به جایی برسند و بعد وارد ساخت سریال‌های دیگر شویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>