سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۰ آبان ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۲ ق.ظ چاپ مطلب

خیراندیش: کاری که در جشنواره حسنات انجام می‌شود بسیار حساس و تحسین برانگیز است

gohar-kheirandish

گوهر خیراندیش جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات را رویدادی تحسین برانگیز در راستای رشد و بالندگی فیلمسازان مستعد و جوان کشور می‌داند.

گوهر خیراندیش جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات را رویدادی تحسین برانگیز در راستای رشد و بالندگی فیلمسازان مستعد و جوان کشور می‌داند.

به گزارش سوره سینما ، خیر اندیش در گفتگو با ستاد خبری جشنواره حسنات ، «زاون» را وسیله آشنایی‌اش با جشنواره ملی فیلم‌ کوتاه حسنات اصفهان می‌داند و در هر جمله‌ای که زمزمه می‌کند یاد زاون قوکاسیان موج می‌زند. این هنرمند فرهیخته ، زاون قوکاسیان را انسانی بسیار دوست داشتنی و قابل احترام توصیف می‌کند و می‌گوید: زاون همیشه دوستدار جوانان و رشد و ارتقای جایگاه آنها بود.

داور چهارمین دوره جشنواره حسنات به دنبال کردن نقد فیلم‌ها توسط زاون قوکاسیان طی سال‌های گذشته اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: زمانی که زاون به من پیشنهاد داوری جشنواره را داد با توجه به شناختی که از این هنرمند بزرگ داشتم با کمال میل پذیرفتم و آنقدر ایده‌های بکر در بین آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره زیاد بود که در انتخاب مانده بودم .

وی در ادامه با بیان اینکه جشنواره ملی فیم کوتاه حسنات با انتخاب فیلم کوتاه به عنوان قالب آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره برد بزرگی را داشته‌اند، می‌افزاید: چه راهی مناسب‌تر از فیلم کوتاه و فیلمنامه و چقدر مطلوب که چنین مضامین انسان دوستانه و جهان شمولی ارزش این جایگاه را دوچندان کرده است.

این هنرمند فرهیخته کشورمان فیلم کوتاه را پرشی بزرگ به سوی سینمای حرفه‌ای می‌داند و اظهار می‌کند:  کاری که در جشنواره حسنات در اصفهان انجام می‌شود بسیار کار حساس و تحسین برانگیزی است و فکر می‌کنم بهترین راه ادای دین به روح زاون هم، برگزاری مداوم و مطلوب این جشنواره است.

خیر اندیش اضافه می‌کند: من نه تنها به این جشنواره بیش از جشنواره‌های دیگر بها می‌دهم بلکه همیشه خود را خدمتگزار این جشنواره می‌دانم و همیشه معتقد بوده ام اگر ما تجربه‌ای در اختیار داریم باید آن را در اختیار دیگران قرار بدهیم و سعی کنیم که به رشد بقیه کمک کنیم تا آنها هم جایگاه خودشان را پیدا کنند. در این جشنواره می‌توان منتظر امیدهای آینده بود و فیلمسازان جوان را به عرصه حرفه‌ای فیلمسازی و سینما شناساند .

ایشان با تاکید بر اینکه همراهی و حمایت خودم را از جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اعلام می کنم، ادامه می‌دهد: وقتی یک جشنواره مانند حسنات به دور از هر گرایشی راه درست خود را پیش ببرد قطعا موفق خواهد بود. فراموش نکنیم که به کسانی باید پر و بال بدهیم که پرواز را یاد گرفته‌اند و آگاهی لازم در رابطه با کاری که می‌کنند را دارند. خوشحالم که این جشنواره در اصفهان برگزار می شود.

 

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>