سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۴ آبان ۱۳۹۴ در ۱۲:۵۵ ب.ظ چاپ مطلب
تنها 17 روز فرصت باقي است ؛

ثبت نام دو هزار اثر برای شرکت در مسابقه فیلمسازی نور «ابن هیثم»

ebne-heysam

در حالی که کمتر از ۲۰ روز به پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه فیلمسازی نور «ابن هیثم» باقیمانده، تاکنون بیش از دو هزار فیلم به دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) ارسال شده است.

در حالی که کمتر از ۲۰ روز به پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه فیلمسازی نور «ابن هیثم» باقیمانده، تاکنون بیش از دو هزار فیلم به دبیرخانه جایزه مصطفی(ص) ارسال شده است.

به گزارش سوره سینما به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی جایزه مصطفی(ص)، تعداد آثار رسیده به دبیرخانه مسابقه فیلمسازی نور ابن هیثم به دو هزار اثر رسید. این در حالی است که هر فیلم شرکت کرده در این مسابقه با مشارکت دست کم دو دانش آموز و به صورت گروهی ساخته شده است. از این رو تعداد دانش آموزان شرکت کرده در این مسابقه به بیش از ۴ هزار نفر می رسد.

همچنین مدارس و پژوهشسراهای سراسر کشور نیز استقبال خوبی از این مسابقه فیلمسازی میان دانش آموزان نشان داده اند. بدین ترتیب پژوهشسرای رازی از شیراز با ۳۵۱، پژوهشسرای فارابی از داراب با ۱۲ و مجتمع آموزشی روحانی از مرودشت با ۱۰ گروه بیشترین تعداد گروه های دانش آموزی را برای شرکت در مسابقه فیلمسازی نور ابن هیثم معرفی کرده اند.

گفتنی است؛ این مسابقه زیر نظر معاونت علمی-فناوری ریاست جمهوری و به عنوان یکی از بخش های دبیرخانه جایزه مصطفی (ص) فیلم های کوتاه یک دقیقه ای دانش آموزان مقطع متوسطه اول و دوم درباره موضوعات علوم بینایی، نورشناسی و کاربرد نور را در گروه های دو یا سه نفره دریافت کرده و به داوری می گذارد.

جذابیت و زیبایی، قابلیت آموزشی، میزان علمی بودن، خلاقیت، میزان نقش و تلاش دانش آموزان، تکرارپذیری توسط دیگران از جمله معیارهای ارزیابی آثار شرکت کنندگان عنوان شده است.

همچنین امکان مشاهده وضعیت و آمار شرکت کنندگان در پایگاه اینترنتی این مسابقه به نشانی WWW.MUSTAFAPRIZE.ORG وجود دارد.

اعطای ۱۰۰ سکه بهار آزادی به ۱۰۰ فیلم برتر، اعطای لوح تقدیر بنیاد ملی نخبگان به دانش آموزان سازنده ۲۰ فیلم برتر، معرفی ۲۰ فیلم برتر و سازندگان آن‌ها در برنامه‌­های تلویزیونی فن‌آموز، اهدای ۲۰ مجموعه تجهیزات آزمایشگاهی، به ارزش مجموع ۱۰۰ میلیون تومان به تعداد ۱۰ مدرسه و ۱۰ پژوهشسرا که بیشترین مجموع امتیازات فیلم‌های ساخته‌شده را کسب کنند، به عنوان جوایز مسابقه فیلمسازی نور ابن هیثم در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است؛ سازمان علمی، فرهنگی، تربیتی ملل متحد (یونسکو) سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) را به عنوان سال نور معرفی کرده است، این بزرگداشت بواسطه هزارمین سال انتشار کتاب المناظرِ ابن هیثم دانشمند مسلمان اتفاق افتاده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>