سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۶ آبان ۱۳۹۴ در ۱۲:۵۵ ب.ظ چاپ مطلب

۴ فیلم مستند از حوزه هنری به بخش مسابقه ملی جشنواره «سینماحقیقت» راه یافتند

haghighat5

سه فیلم مستند از تولیدات «مرکز مستند سوره» و یک فیلم محصول سازمان سینمایی سوره به بخش «مسابقه ملی» نهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران راه یافته اند.

سه فیلم مستند از تولیدات «مرکز مستند سوره» و یک فیلم محصول سازمان سینمایی سوره به بخش «مسابقه ملی» نهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران راه یافته اند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی سینما حقیقت، در مجموع ۷۱ فیلم مستند به بخش مسابقه ملی نهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران راه یافته اند که در بخش مستند های کوتاه، نیمه بلند و بلند به رقابت با هم خواهند پرداخت. سه مستند «A157» به کارگردانی بهروز نورانی پور، «خانه ی متروک» ساخته ی مهدی فارسی و هم چنین «جی ام تی ان» به کارگردانی لقمان خالدی از تولیدات «مرکز مستند سوره» حوزه هنری می باشند. همچنین مستند بلند «کربلا جغرافیای یک تاریخ» ساخته داریوش یاری محصول سازمان توسعه سینمایی سوره می باشد.

برپایه‌ی این گزارش، اسامی فیلم‌های منتخب بخش «مسابقه ملی» جشنواره نهم سینماحقیقت به این شرح هستند:

* مستندهای کوتاه:
بَرد (حمید جعفری)، چُغامیش (آریان عطارپور)، خون بازی (مصطفی شیری)، راه ناتمام [قصه زندگی پاکدامن] (اعظم نجفیان)، زخم (سیدمهدی موسوی)، زندگی در جزر (سعید البوعبادی)، قارلی داملار (هایده مرادی)، قلمرو سلطان (روح‌الله مولوی)، کهریزک‌– تجریش (آزادی رضاییان‌مقدم)، مادرم (بهزاد رسول‌زاده).

* مستندهای نیمه‌بلند:
۷۴ (سیدستار چمنی‌گل)، آسیه (لیلا مرآت)، اوسیا (علیرضا دهقان)، این سه زن )مصطفی امامی)، بر پرند خیال (رهبر قنبری)، برندگان (امید عبدالهی)، بلا نسبت شما (مهدی بوستانی شهربابکی)، بی‌شناسنامه‌ها (فرهاد ورهرام)، پدر (هانیه یوسفیان)، پل (امیرحسین نوروزی)، پل سیاه (ایوب مروانی‌پور)، تنها میان طالبان (محسن اسلام‌زاده)، جدایی (شهرام درخشان)، چله درختان کاج (عطیه عطارزاده)، حصار (محمد صنگوری)، خانم ف (صادق سوری)، خطوط ناپیدا )مهدی رخشانی)، رویاهای غرق‌شده (فرشید اخلاقی‎پور)، زندگی در خور موسی(حجت طاهری)، شکارچی (کتایون جهانگیری)، عید خون (مجتبی محمدی)، فرش به روایت خاک (حامد ذوالفقاری)، قربانی (رضا فرهمند، کیومرث محمد‌چناری)، گربه‎های ناآرام (میلاد خالقی‌منش)، مانکن‌های قلعه‌حسن‌خان (سام کلانتری)، محاکمه (سیداحسان عمادی)، مسیر سبز (محسن رمضان‌زاده)، معلق (محمد کارت)، میراث من آواز (فاطمه موسوی)، نقاش باد (عزت‎الله پروازه)، یک موسیقیدان فرانسوی در دربار قاجار (مهران پورمندان)، یکی شور بود یکی شیرین (محمدرضا خوش‌فرمان)، نوروز به وقت تهران (هادی آفریده).

 

* مستندهای بلند:
A157 (بهروز نورانی‌پور)، ۱۰۳ روز (مهدی بخشی‌مقدم)، اشک سیاه (فتح‌الله امیری)، آزادی (رضا فرهمند، کمیل سهیلی)، بازی (امین رحیمی)، برزخ (آیدا پناهنده)، بزمجه‎ها هم عاشق می‎شوند (دلاور دوستانیان)، جان گرفته در اعماق (علی عبدی‌پور)، جی‌ام‌تی‌ان (لقمان خالدی)، چشم جنگ (یوسف حاتمی کیا، موحد تاری‌مرادی)، خاطرات خانه متروک (مهدی فارسی)، دور مشو (مسعود امینی‌تیرانی)، دینگومارو (کامران حیدری)، رویاهای دم صبح (مهرداد اسکویی)، زمستان فصل آخر (مریم‌السادات مومن‌زاده)، زمناکو (مهدی قربان‌پور)، ساحل )سیدحسین صافی)، سه فصل از بهارستان (شهرام درخشان)، کار در واگن (پریسا عشقی)، کارنامه بنیاد کندی (محمد جعفری، آذر مهرابی)، کربلا جغرافیای یک تاریخ (داریوش یاری)، گزارشی از ماناسلو (رضا توفیق‌جو)، مادرکشی (کمیل سوهانی)، مجتبی (محمدحسن دامن‌زن)، معصومه (سونا مقدم)، من ناصر حجازی هستم (نیما طباطبایی)، همراه با فرات (فرشاد اکتسابی)، مهر و مسیح (محمد مقدم).

گفتنی است که اسامی فیلم‌های «جایزه بین‌المللی شهید آوینی» و بخش «خارج از مسابقه» نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.

نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۲۲ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۴ و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع است، در سینما فلسطین و سینما سپیدهشهر تهران برگزار خواهد کرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>