سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۷ آبان ۱۳۹۴ در ۱۱:۱۳ ق.ظ چاپ مطلب

۳۶۵ فیلمساز، متقاضی حضور در بخش ۱۱۴ ثانیه‌ای جشنواره محمد (ص) پیامبر صلح

mohamad-solh

در بخش فیلم‌های ۱۱۴ ثانیه‌ای جشنواره بین‌المللی محمد(ص) پیامبر صلح، ۳۶۵ اثر داخلی و خارجی متقاضی حضور هستند.

در بخش فیلم‌های ۱۱۴ ثانیه‌ای جشنواره بین‌المللی محمد(ص) پیامبر صلح، ۳۶۵ اثر داخلی و خارجی متقاضی حضور هستند.

به گزارش سوره سینما ، روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح با اعلام این خبر افزود: از میان آثار رسیده به دبیرخانه، تاکنون ۳۶۵ اثر ۱۱۴ ثانیه‌ای بوده که ۱۵۷ اثر از فیلمسازان داخلی و ۲۰۸ اثر از کشورهای مختلف می‌باشد.

بر پابه این خبر، جشنواره با اهدافی چون: تبلیغ جنبه های انسانی، فردی، اجتماعی، مهربانی و نیز زیبایی های معنوی حیات پر نور پیامبر رحمت و عدالت آگاهی بخشی به جامعه بشری به واقعیات حیات و دستورات حضرت محمد (ص)/ تعمیم ارزش های والای فرهنگی و اجتماعی زندگی پیامبر اسلام (ص)/ زمینه سازی برای نوآوری و تبادل اندیشه ها و آموخته های هنرمندان/ ارایه تصویر واقعی از زندگی پیامبران و تاثیر آن در زندگی انسان ها و بهره گیری از ابزار نافذ و تاثیرگذار سینِما در راستای تبلیغات دینی طراحی و برنامه‌ریزی شده است و آثار رسیده بر پایه این اهداف و موضوعات ذیل به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

موضوعات جشنواره بین‌المللی محمد (ص) پیامبر صلح به این ترتیب می‌باشد: نگاهی به حیات حضرت محمد (ص) و ویژگی و خصایص ایشان در قرآن کریم و جلوه‌های عینی آن در مناسبات و روابط فردی و اجتماعی جامعه امروز. این خصایص و ویژگی‌ها مانند: انسان دوستی، صلح خواهی، رأفت، یتیم نوازی، کمک به ضعیفان و مستمندان، عدالت جویی، مواسات، ساده زیستی، مردمی بودن، ارتباط با خدا، دعا و مناجات، توجه به محیط زیست، توصیه به حقوق طبیعت و حیوانات، مبارزه با نژاد پرستی و …/ استفاده از سبک زندگی پیامبر (ص) در جهان امروزی/ پاسخ به تعابیر غلط از سیره پیامبر رحمت (ص)/ هرگونه محتوای مرتبط با دوران پربرکت حیات حضرت محمد(ص).

شایان ذکر است، نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد فرهنگی، هنری شهید مدنی به دبیری مهدی حقیقی دی‌ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>