سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ آذر ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۱ ق.ظ چاپ مطلب

۱۷۳ فیلم‌نامه به جشنواره محمد(ص) پیامبر صلح رسید

payambar-solh

۱۷۳ فیلم‌نامه از ۷۲ فیلم‌نامه‌نویس به دبیرخانه جشنواره فیلم محمد(ص) پیامبر صلح رسید.

payambar-solh

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم محمد(ص) پیامبر صلح، با پایان یافتن مهلت ارسال آثار(۳۰ آبانماه) تعداد ۱۷۳ فیلم‌نامه از ۷۲ فیلمنامه نویس به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و قرار است این فیلم‌نامه‌ها  در بخش مسابقه فیلمنامه‌نویسی با عنوان “اولین دانشگاه و آخرین پیامبر(ص)” به رقابت بپردازند.

بر اساس این گزارش، فیلم‌نامه‌های ارسالی توسط هیات انتخاب این بخش که شامل داستانی(اورجینال)،  انیمیشن، اقتباسی، کلیپ و مستند است، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و از میان این آثار ۳ الی ۵ فیلم‌نامه به عنوان فیلم‌نامه‌های برگزیده اننتخاب خواهد شد.

بر پابه این خبر، جشنواره با اهدافی چون: تبلیغ جنبه های انسانی، فردی، اجتماعی، مهربانی و نیز زیبایی های معنوی حیات پر نور پیامبر رحمت و عدالت آگاهی بخشی به جامعه بشری به واقعیات حیات و دستورات حضرت محمد (ص)/ تعمیم ارزش های والای فرهنگی و اجتماعی زندگی پیامبر اسلام (ص)/ زمینه سازی برای نوآوری و تبادل اندیشه ها و آموخته های هنرمندان/ ارایه تصویر واقعی از زندگی پیامبران و تاثیر آن در زندگی انسان ها و بهره گیری از ابزار نافذ و تاثیرگذار سینِما در راستای تبلیغات دینی طراحی و برنامه‌ریزی شده است و آثار رسیده بر پایه این اهداف به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

شایان ذکر است، نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد فرهنگی، هنری شهید مدنی به دبیری مهدی حقیقی دی‌ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>