سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۴ آذر ۱۳۹۴ در ۱:۳۵ ب.ظ چاپ مطلب

دیدار رئیس سازمان سینمایی با معاون وزیر فرهنگ و هنر آفریقای جنوبی

ayubi-afrigha

حجت الله ایوبی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی با مابودا فاسی معاون وزیر فرهنگ و هنر آفریقای جنوبی دیدار و گفت و گو کرد.

حجت الله ایوبی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی با مابودا فاسی معاون وزیر فرهنگ و هنر آفریقای جنوبی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، در ابتدای جلسه حجت الله ایوبی به تشریح ساختار سازمان سینمایی، موسسات تابعه، ماموریت‌های هر کدام و نیز وضعیت تولید و اکران سینمای ایران پرداخت.

مابودا فاسی نیز پس از آشنایی کلی با ساختار موسسات تابعه سازمان سینمایی، خواستار استفاده عملی از تجربیات انجمن سینمای جوانان ایران در گسترش آموزش سینما به جوانان در نقاط مختلف کشور متبوع خودش شد که این درخواست با تایید و حمایت رئیس سازمان سینمایی ایران مبنی بر آغاز همکاری‌ها در آینده نزدیک برای آموزش جوانان آفریقای جنوبی مواجه شد.

پس از توضیحات ایوبی، خانم مابودا فاسی نیز ضمن اشاره به متن تفاهم نامه ای که در آینده نزدیک توسط روسای جمهوری دو کشور امضا و منعقد خواهند شد، پیشنهاد کرد که با توجه به اهمیت سینمای ایران در میان سایر کشورها، همکاری های دو جانبه در این تفاهم نامه مورد تاکید بیشتری قرار گیرد.

در ادامه جلسه، در خصوص جشنواره ها و تبادل آثار سینمایی دو کشور، مابودا فاسی با دعوت از رئیس سازمان سینمایی برای حضور در جشنواره فیلم آفریقای جنوبی درخواست کرد تا مجموعه مفصلی از کارگاه های آموزشی توسط استادان و سینماگران مطرح ایرانی طی روزهای جشنواره برنامه ریزی و برگزار شود.

مابودا فاسی با استقبال از طرح راه اندازی مدرسه ملی سینمای ایران ابراز امیدواری کرد که در گام های بعدی آموزش سینما به جوانان آفریقای جنوبی امکان تاسیس چنین مدرسه ای فراهم شود.

در ادامه جلسه، با اشاره به ساخت مستند “نلسون ماندلا” توسط مستندساز ایرانی، معاون وزیر فرهنگ و هنر آفریقای جنوبی قول مساعد داد تا نسبت به همکاری در تکمیل این مستند تسهیلات بیشتری در اختیار گروه مستندساز ایرانی قرار گیرد.

در این جلسه همچنین، علاوه بر حجت الله ایوبی و مابودا فاسی، لوییس گراهام مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت فرهنگ، پیتر بلن گو سخنگوی معاون وزیر ، نوماندو خاسمنی دستیار معاون وزیر آفریقای جنوبی، آرش امینی مدیرکل امور جشنواره ها و همکاری های بین الملل سازمان سینمایی و علی اصغر رضایی کارشناس فرهنگی آفریقای جنوبی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حضور داشتند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>