سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۶ آذر ۱۳۹۴ در ۲:۵۰ ب.ظ چاپ مطلب

در سومین قسمت از مستند داستانی «در محاصره» / آبادان، در حلقه‌ی تنگ محاصره

dar-mohasere

سومین قسمت از مستند داستانی «در محاصره» با روایتی از تشدید جنگ در آبادان و با خبر شدن مردم از محاصره شهر و برنامه‌ریزی عراق برای تصرف آبادان به تصویر کشیده می‌شود.

به گزارش سوره سینما ، در قسمت‌های قبلی مستندِ «در محاصره» دیدیم خانواده‌ای در راه بازگشت به آبادانِ جنگ زده، مردم شهر را در حال گریز، آواره و سرگردان در جاده‌ می‌بینند اما از آن‌جا که جنگ را در آبادان به چشم خود ندیده‌اند به راه خود ادامه می‌دهند. وارد شهر که می‌شوند از آبادان ۴۷۰ هزار نفری ۴۵۰ هزار نفر رفته‌اند و حالا یک شهر مانده است و جوانان مدافع و دشمنی که آمده است برای ماندن. خانواده جوان راه‌ خانه‌شان را در پیش می‌گیرند و در حالی که بسیاری از ساختمان‌ها ویران شده است خانه‌ی خود را سالم می‌بینند.

dar-mohasere

با جدی‌تر شدن جنگ در آبادان، اعضای خانواده‌ به ناچار از هم دور می‌افتند و بی خبری از حال و روز یک‌دیگر، آن‌‌ها را بیش از پیش نگران می‌کند. عراق در حال پیش‌روی است و آخرین‌ نفرهایی که جاده‌ی آبادان را به قصد ورود به شهر در پیش می‌گیرند نمی‌دانند در لحظه‌ای بعد عراق جاده را تصرف خواهد کرد و بعد از این، راهی برای خروج از آبادان نخواهند داشت جز یک مسیر سخت که در تیررس عراقی‌ها است.

در قسمت سوم خواهیم دید اوضاع جنگی در آبادان تشدید شده و مردم جنگ را باور کرده‌اند حالا همه می‌دانند عراق با عبور از رود کارون، آبادان را دور زده و قصد تصرف آن را دارد. حالا همه خوب می‌دانند عراق تنها به خرمشهر چشم ندوخته است و برای تصرف آبادان نقشه‌ها در سر دارد…

مستند داستانی «در محاصره» کاری است از موسسه فرهنگی روایت فتح که کارگردانی آن را امیر مهدی پوروزیری و تهیه کنندگی آن را مهدی همایون فر به عهده دارد.

در محاصره جمعه ساعت ۲۰:۱۵ روی آنتن شبکه یک خواهد رفت.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>