سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۴ آذر ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۰ ق.ظ چاپ مطلب

«ایستاده در غبار» مرحله ساخت موسیقی را پشت سرگذاشت

istade-ghbar-1

فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمدحسین مهدویان مراحل فنی را طی می‌کند.

به گزارش سوره سینما، ساخت موسیقی فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» که همزمان با تدوین آغاز شده بود، چندی پیش به اتمام رسید. موسیقی این فیلم توسط حبیب خزایی فر ساخته شده است.

در ساخت موسیقی فیلم تلاش شده از سازبندی‌هایی که در دهه ۴۰ و۵۰ مرسوم بوده استفاده شود. این مهم به جهت هماهنگی موسیقی با فضای بصری فیلم صورت گرفته است. همچنین در بخش‌های از موسیقی فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» آواهایی با فضای موسیقی کردی استفاده شده است.

گفتنی است بخش های مختلف موسیقی متن این فیلم، روایت‌گر حالات و کشمکش‌های درونی احمد متوسلیان در دوره های متفاوت زندگی اوست.

خزایی‌فر پیشتر موسیقی سریال آخرین روزهای زمستان را نیز بر عهده داشته، بنابراین ایستاده در غبار دومین همکاری او با محمدحسین مهدویان کارگردان این اثر است.

istade-ghbar-2

«ایستاده در غبار»، دومین تجربه کارگردانی محمدحسین مهدویان پس از سریال آخرین روزهای زمستان و همچنین اولین اثر سینمایی او به شمار می آید.

این فیلم به تهیه کنندگی حبیب اله والی نژاد و با سرمایه گذاری سازمان فرهنگی اوج درباره زندگی احمد متوسلیان ساخته شده و اولین نمایش آن در جشنواره فیلم فجر خواهد بود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>