سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۴ آذر ۱۳۹۴ در ۲:۰۲ ب.ظ چاپ مطلب
در نشست هم اندیشی کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند عنوان شد؛

سردار نقدی: کنگره هنرمندان شهید یک بیدارباش در جامعه هنری است

naghdi-2000shahid

نشست مشترک برگزاری باشکوه‌تر کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند و کنگره‌های تخصصی آن، در سالن شهید شهبازی در محل لانه جاسوسی برگزار شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند، این جلسه با حضور سردار محمدرضا نقدی_رئیس سازمان بسیج مستضعفین، دکتر محمود صلاحی_رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سردار جواد جباری_مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت، دکتر غلامرضا منتظری_رئیس سازمان بسیج هنرمندان، مجید رجبی معمار_مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، سردار عبدالرضا آزادی_معاون فرهنگی بسیج مستضعفین، محسن مؤمنی شریف_رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، دکتر محمود عاطفی_رئیس مرکز بسیج سازمان صدا و سیما، محمد خزاعی_دبیرکنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند، حجت الاسلام علیرضا رستگاران_مدیر گروه تولیدات تلویزیونی بسیج صدا و سیما، علیرضا قزوه_شاعر معاصر و رئیس دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، سید عباس میرهاشمی_مدیر عامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، جواد جمیری_معاون فرهنگی سازمان بسیج هنرمندان، امیر عبدالحسینی_معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، علی فروغی اصل_مسئول دبیرخانه تخصصی فرهنگ و اجتماعی بسیج، مصطفی آقامیری_مسئول امور فرهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، فیض‌الله محمدزاده_نماینده سازمان گردشگری  و … برگزار گردید.

سردار محمدرضا نقدی در این نشست با تأکید بر اهمیت و جایگاه این حرکت در جریان‌سازی و تقویت گفتمان انقلاب اسلامی گفت: شهدای والامقام اوج هنر خود را با جاودانگی در مکتب شهادت ثبت کردند و در این میان هنرمندان شهید اعتبار و ارزش مضاعفی دارند.

وی با تأکید بر اینکه امروز استکبار با قدرت هنر و رسانه همه چیز را وارونه و به نفع خود جلوه می‌دهد، اضافه کرد: افرادی هم که به اسم هنر در این مسیر حرکت می‌کنند و در کتمان حقیقت همدست مستکبرین می‌شوند، مصداق کسانی هستند که هنرشان را به پول فروخته‌اند. برگزاری کنگره ۲۰۰۰ شهید هنرمند یک کار بزرگ، اثرگذار و جریان ساز در عرصه هنر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: متأسفانه برغم برخورداری کشور از ظرفیت‌های بی‌بدیل هنری کمتر توانسته‌ایم از این ظرفیت برای گفتمان انقلاب اسلامی بهره بگیریم  و خوب نتوانستیم یارگیری نمائیم.

وی ادامه داد: دشمنان همواره در کمین نشسته‌اند و ما ظرفیت‌هایی از این عرصه را از دست داده‌ایم. شک نداریم یادمان شهیدان هنرمند می‌تواند آغاز یک موج و فضای مناسب و کارآمد باشد. می‌توان با احیاء و یادآوری شهدای هنرمند جبهه فرهنگی و هنری انقلاب را تقویت و غنی ساخت.

سردار نقدی با بیان اینکه ما الان با پدیده نفوذ مواجه هستیم خاطرنشان ساخت: آمریکا در مقابل ملت ایران رو به استفاده از استراتژی نفوذ آورده است. می‌بینیم که همه مهمات آن‌ها تمام شده و استراتژی‌هایشان هم شکست خورده است و  اکنون،  به دنبال این است که در یک لحظه و با استفاده از غفلت ما را ناکار کند و به ما ضربه بزند.  قطعاً در این مسیر بیشتر به سراغ نخبگان و هنرمندان می‌آید.

وی تصریح کرد: گسترش و ترویج فرهنگ و آرمان شهیدان هنرمند می‌تواند جامعه هنری ما را روئین‌تن کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور خاطرنشان کرد: ملت ما در برابر دشمنان خود قهرمانانه مبارزه و ایستادگی کردند و حرکت بزرگ و حماسی آنها دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده است. این حرکت و حماسه‌های بزرگ ملت ما کشورهای عراق، سوریه، فلسطین و لبنان را بیدار کرده؛ حتی در گامی بزرگ‌تر دنیا را بیدار کرده است و در این راستا، باید هنرمندان و قشرهای مختلف هنری پیشرو و پیشگام باشند و شهدای هنرمند ما پیشگام بودند.

وی تاکید کرد: باید همواره تلاش کنیم با طیف‌های مختلف هنرمندان ارتباط و پیوند برقرار کنیم. بسیاری از آن‌ها برخلاف ظاهر از قلبی انسانی و پیوند ولایی برخوردارند و شایسته است از ظرفیت و توانمندی‌های آن‌ها بهره بگیریم. دشمن همواره در صدد است تا به شکل‌های گوناگون و با مشوق‌های جورواجور هنرمندان ما را در خدمت اهداف و برنامه‌های خود قرار دهد.

وی در پایان تصریح کرد: استراتژی نفوذ برای آنها پرده آخر است و اگر این استراتژی هم شکست بخورد دیگر هیچ سلاحی برای مبارزه با ما نخواهند داشت و در برابر ما خلع سلاح می‌شوند. بر این اساس رسالت هنرمندان ما رسالتی زینبی است تا با ایفای نقش هنرمندانه و زیبای خود پیام شهدا را به همه مردم ایران و عالم برساند.

به اعتقاد وی کنگره هنرمندان شهید یک بیدارباش در جامعه هنری است.

بر پایه این گزارش، محمد خزاعی دبیرکنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند در آغاز این نشست به تشریح روند فعالیت‌های کنگره پرداخت و مسئولان مراکز و سازمان‌های مختلف در این نشست به ارزیابی و بررسی چگونگی و نحوه مشارکت هر یک از نهادها پرداختند.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>