سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۸ آذر ۱۳۹۴ در ۱۱:۴۹ ق.ظ چاپ مطلب
همزمان با کنگره بزرگ ۲۰۰۰ شهید هنرمند ؛

کنگره تخصصی فیلم و سینما باعنوان «جاودانه های نور و تصویر» برگزار می‌شود

2000shahid

در آستانه برگزاری اجلاسیه پایانی کنگره بزرگ ۲۰۰۰ شهید هنرمند، کنگره تخصصی فیلم و سینِما باعنوان «جاودانه های نور و تصویر» برگزار می شود.

به گزارش سوره سینما ، روابط عمومی کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند با اعلام این خبر عنوان کرد: این کنگره تخصصی در آستانه کنگره اصلی در قالب «شب‌های هنر انقلاب اسلامی» با عناوین زیر از ۲۴ دی ماه در تهران آغاز می شود.

کنگره تخصصی شعر و ادبیات با عنوان «ترنم پرواز»

کنگره تخصصی موسیقی با عنوان «نوای عاشقی»

کنگره تخصصی تئاتر با عنوان «ملکوتیان صحنه»

کنگره تخصصی هنرهای تجسمی با عنوان «مشق شیدایی»

کنگره تخصصی فیلم و سینِما باعنوان «جاودانه های نور و تصویر»

در این خبر آمده است: بسترسازی برای تقویت گفتمان انقلاب اسلامی از نگاه هنر، یادکاوی شهدای هنرمند رشته‌های مختلف، عرضه و انتشار آثار و مستندات شهدا و وصایای شهیدان، انتشار کتاب‌های تخصصی و پژوهشی موضوعی، تجلیل از خانواده شهیدان،  قدردانی از چهره‌های برجسته شعر و ادبیات، تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و فیلم و سینما از جمله برنامه‌های کنگره های تخصصی عنوان شده است.

بر پایه این خبر،  این کنگره های تخصصی همزمان با برگزاری کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند توسط مراکز و نهادهای مختلف در تعامل و مشارکت با این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری کشورصورت می گیرد.

روابط عمومی کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند همچنین، اضافه کرد: شب‌های هنر انقلاب اسلامی که توسط سازمان بسیج مستضعفین طراحی و برنامه‌ریزی شده در راستای اهتمام به دغدغه ها و منویات مقام معظم رهبری پیش‌بینی شده است.

تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای هنرمند/ بهره گیری از نقطه نظرات کارشناسان و اهالی حوزه فرهنگ و هنر/ ایجاد زمینه‌های مساعد برای دستیابی به تعریف روشن تر از هنر انقلاب اسلامی/ تبیین شاخصه ها و بررسی موانع و راهکارهای توسعه و تقویت هنر اسلامی در کنار برنامه‌های بزرگداشت و تجلیل و تکریم/ انتشار وصایای شهدای هنرمند و سخنان مادران و پدران شهید و … از رهگذر این حرکت ارزشی می‌تواند فرصت های مغتنمی را برای انتقال پیام شهدا و امام شهدا و لبیک گویی به دغدغه های فرهنگی رهبری انقلاب ایجاد نماید.

شایان ذکر است کنگره سراسری ۲۰۰۰ شهید هنرمند در پنج رشته هنری شامل: “سینما”، “تئاتر”، “هنرهای تجسمی”، “موسیقی” و “شعر و ادبیات” اواخر دی‌ماه سال‌جاری توسط سازمان بسیج مستضعفین، سازمان بسیج هنرمندان با مشارکت و تعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حوزه هنری، خانه هنرمندان ایران، مرکز بسیج سازمان صدا و سیما در تهران برگزار می‌شود.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>