سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ دی ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۷ ب.ظ چاپ مطلب

واکنش مجید مجیدی به حذف فیلمش از اسکار چه بود؟

majidi-saveh1

کارگردان فیلم سینمایی «محمد رسول الله(ص)» ضمن اعتراض به تلاش‌های عربستان سعودی و کشورهای غربی در بایکوت این فیلم گفت: تعجب می‌کنم که جهان غرب از اکران فیلم دوران کودکی پیامبر(ص) هم هراس دارد.

به گزارش سوره سینما،  مجید مجیدی کارگردان فیلم «محمد رسول الله(ص)» در حاشیه سومین همایش یاران صلوات در واکنش به حذف فیلمش از جایزه اسکار امسال گفت: هنگامی که نزد علما رسیدم همه به اتفاق گفته‌اند هیچ ذکری بالاتر از صلوات نیست. بنده و گروه عظیمی که طی هفت سال توفیق داشتم  از صبح تا شب با نام و یاد پیامبر عظیم الشأن به پایان ببرم، بدون اغراق عرض کنم که خیلی شرایط سخت بود و تنها عشق به پیامبر(ص) باعث شد که این کار را انجام دهم.

وی افزود: یکی از دغدغه‌ها و دل‌نگرانی‌های من این است که چرا این قدر علیه ساحت پیامبر عظیم الشأن اسلام و ساحت مقدس ایشان و اهل بیت جسارت می‌شود؟ قرائت‌های زشتی که در دنیا از اسلام ارائه می‌شود هیچ سنخیتی با اسلام ندارد.

مجیدی درباره چرایی هجمه‌ها به شخصیت پیامبر اکرم(ص) در جهان غرب گفت: چرایی این ماجرا به جهان اسلام و کوتاهی ما مسلمانان بر می‌گردد که هیچ کار شایسته‌ای در معرفی این شخصیت عالم هستی اتفاق نیفتاده است.

وی با اشاره به اینکه حدود دو سال در رابطه با زندگانی دوران کودکی پیامبر برای پروژه فیلم محمد رسول‌الله کار کرده است، گفت: متاسفانه درباره دوران کودکی پیامبر مطالب کم است و شاید جز شش ـ هفت صفحه چیزی در تاریخ پیدا نکنیم و این نشان می‌دهد که ما در این رابطه خیلی کم کار کرده‌ایم، در حالیکه عالم به خاطر شأن و منزلت ایشان به وجود آمده است، بنابراین جا دارد که فرهنگ پیامبر را در کشور و جهان جاری و ساری کنیم.

کارگردان فیلم محمد رسول الله (ص) با اعتراض به تلاش‌های کشور عربستان سعودی و کشورهای غربی برای عدم اکران فیلمش در دنیا گفت: جای تعجب دارد چرا از فیلمی که دوران کودکی پیامبر را نشان می‌دهد هراس دارند، عربستان سعودی و کشورهای اسلامی راه را می‌بندند و دنیای غرب هم همینطور و از آن عجیب تر آنکه در کشور ما این فیلم در مراحل ساخت و تولید و اکران آن مظلوم و محجور واقع شده است.

وی در پایان خواستار فرهنگ‌سازی در زمینه شناسایی ویژگی‌های شخصیتی پیامبر اکرم در جامعه شد و گفت: باید از نهاد دبستان و مدارس این فرهنگ‌سازی شروع شود زیرا الگویی بالاتر از پیامبر عظیم‌الشأن برای بشر وجود ندارد، امیدوارم سال به سال نام پیامبر اعظم در کشور ما و جهان بدرخشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>