سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۷ بهمن ۱۳۹۴ در ۱:۴۴ ب.ظ چاپ مطلب
جشنواره سی‌وچهارم فجر در «سوره‌سینما» -28/

یادداشت تهیه‌کننده «ایستاده در غبار»: غبار زمان ما را از متوسلیان‌ها، باقری‌ها، بروجردی‌ها و همت‌ها جدا کرده‌است

istade

غباری که امثال من را در میان روزمره‌گی و عافیت‌طلبی از عزیزانی هم‌چون متوسلیان‌ها، باقری‌ها، بروجردی‌ها و همت‌ها جدا کرده‌است و منزل‌ها بین ما و کاروان کربلا فاصله انداخته‌است.

به گزارش سوره سینما، حبیب اله والی‌نژاد تهیه کننده فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» پس از نمایش این فیلم در جشنواره و بازخوردهای بسیار مثبتی که از سوی منتقدین و مردم گرفت، یادداشتی را منتشر کرد. در این یادداشت آمده است:

«به نام خدا
پندار ما این است که ما مانده‌ایم و شهدا رفته اند اما حقیقت آن است که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده‌اند.
شهید سیدمرتضی آوینی

«ایستاده در غبار» شاید اسمی باشد برای فیلمی درباره حاج احمد متوسلیان؛ اما حالا که خوب فکر می‌کنم این نامی است که بیشتر به ما نزدیک است تا به فیلم. مایی که به قول سیدشهیدان اهل قلم، زمان ما را با خود برده است. غبار زمان ما را در بر گرفته است. غباری که امثال من را در میان روزمره‌گی و عافیت‌طلبی از عزیزانی هم‌چون متوسلیان‌ها، باقری‌ها، بروجردی‌ها و همت‌ها جدا کرده‌است و منزل‌ها بین ما و کاروان کربلا فاصله انداخته‌است. آن‌هایی که این روزها بیش از آن زمانی که در حضورشان بودیم محتاج مرام و سلوک‌شان هستیم. عجب است که این غبار فراموشی را با همت و یاری جوانانی کنار می‌زنیم که کم‌تر کسی آنان را باور داشت؛ جوانانی که بسیار از ما باورمندترند. حال آن‌که نمی‌خواهیم باورشان کنیم.

الحمدلله که خداوند بر ما منت نهاد و دل‌های ما را با نام زنده‌ترین بندگانش به هم پیوند داد تا در این روزگار غربت به مدد توسل به سرالاسرار عالم، حضرت امام حسین(ع)، یا حسین بگوییم و روایت‌گر اهل کربلا باشیم.»


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>