سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

رضا توکلی: اعتماد به فرهنگ و تمدن ما در وجود بخش عمده‌ای از فیلمسازان کشورمان نیست!

reza-tavakoli

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: این روزها سینمای ما به نابودی کشیده شده است زیرا اعتماد به فرهنگ و تمدن ما در وجود بخش عمده ای از فیلمسازان ما نیست.

به گزارش سوره سینما، رضا توکلی بازیگر سینما و تلویزیون گفت: چیزی که این روزها برایم سوال شده این است که چرا انقدر نقش های منفی به من پیشنهاد می شود این در حالی است که من چندی پیش یک نقش منفی را در سریال کیمیا بازی کردم.

وی افزود: بعد از این نقش نگاه افراد به من تغییر کرد به طوری که به گونه ای دیگر با من صحبت می کردند،این در حالی است که چنین موضوعی ناشی از توانایی زیاد یک بازیگر  در باور پذیری آن نقش منفی  است.

این بازیگر ادامه داد: در بسیاری از جاهای دنیا وقتی یک بازیگر در نقش خاصی بازی می کند و در آن جا می افتد تا آخر همان را حفظ می کندو ادامه می دهد به طوری که در ان نقش متخصص می شود اما در برخی جاهای دیگر به طور مداوم نقشهای مختلفی را تجربه می کند اما در کشور ما بیشتر با نقش ها به صورت احساسی برخورد می کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبتهایش گفت: این روزها سینمای ما به نابودی کشیده شده است زیرا اعتماد به فرهنگ و تمدن ما در وجود بخش عمده ای از فیلمسازان ما نیست و در آثارمان به تصویر کشیده نمی ‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در جشنواره فیلم فجر امسال اگر توجه داشته باشید می بینید که یک بازیگر در چند فیلم به ایفای نقش پرداخت به طوری که نقش های یکسانی داشته که این موضوع نشانگر ضعف سینمای ما است.

منبع: میزان

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>