سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۸ اسفند ۱۳۹۴ در ۳:۵۱ ب.ظ چاپ مطلب
پیام تسلیت معاون سینمایی حوزه هنری برای درگذشت مرحوم سلحشور ؛

دین‌مداری بارز‌ترین خصوصیت وجودی سلحشور بود

hamze-zade

مرحوم سلحشور بی‌گمان یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذار‌ترین مردان سینمای ایران در سال‌های اخیر است. نقش برجسته او در صیانت و تبیین عملی تئوری سینمای دینی بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

به گزارش سوره سینما به نقل از خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، محمد حمزه‌زاده معاون سینمایی حوزه هنری و رئیس سازمان توسعه سینمایی سوره در پیام مکتوبی درگذشت شادروان فرج‌ الله سلحشور را تسلیت گفت. متن کامل محمد حمزه‌زاده به این شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

امروز به سوگ هنرمندی نشسته‌ایم که بارز‌ترین خصوصت وجودی او دین‌مداری و بیان عقاید و افکار دینی در قاب سینما و تلویزیون بود. فرج الله سلحشور هنرمندی برخاسته از بطن انقلاب اسلامی که از‌‌ همان آغازین روزهای تشکیل حوزه هنر و اندیشه انقلاب اسلامی فعالیت‌های هنری خود را در قالب کارهای نمایشی و سینمایی به اجرا گذاشت و سفرۀ جان زیباپسند هنردوستان انقلابی سرزمین ایران را به آثار خود مزین نمود.

سلحشور بی‌گمان یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذار‌ترین مردان سینمای ایران در سال‌های اخیر است. نقش برجسته او در صیانت و تبیین عملی تئوری سینمای دینی بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

امید آنکه در جوار رحمت پرودگار متنعم و برخوردار باشد و امید آنکه راهش پر رهرو و یادش همیشه در جان‌ها جاری باشد.

محمد حمزه‌زاده
معاون سینمایی حوزه هنری و رئیس سازمان توسعه سینمایی سوره


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>