سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۲ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۱:۱۶ ق.ظ چاپ مطلب

دلایل عدم حضور مهران مدیری در مجموعه در حاشیه ۲ چه بود؟

darhashie2

امیر مهدی ژوله در آخرین پست اینستاگرامی خود با اشاره به برگزاری رأی گیری از بهترین های شبکه سه پس از مدتها سکوت در این باره از دلایل بی اقبالی در حاشیه ۲ پرده برداشت.

به گزارش سوره سینما، سریال در حاشیه ۲ مدتی پیش  در پی بخش اول آن از شبکه سوم سیما پخش گردید. مجموعه ای که در آن بر خلاف مجموعه های مشابه تولیدی مهران مدیری، از حضور وی در آن خبری نبود و همچنین بازیگرانی همچون مهران غفوریان و جواد رضویان تا انتهای کار با مجموعه همراهی نداشتند.

امیر مهدی ژوله در آخرین پست اینستاگرامی خود با اشاره به برگزاری نظرسنجی برنامه سه ستاره  پس از مدتها سکوت در این باره نکات جدیدی را عنوان کرده است. وی در بخشی از این پیام آورده است:

“من تا الان راجع به مجموعه درحاشیه دو حرفی نزده بودم.ولی الان دوس دارم بگم که ما یه سریال متوقف شده(در حاشیه یک) رو با اون حواشی تموم نشدنی داشتیم با کاراکترهایی که مردم دوست داشتن.با این توضیح که ادامه کار در بیمارستان ممکن نبود،حتی روپوش سفید پوشیدن هم امکان پذیر نبود.
چند طرح جایگزین مثل تیمارستان و خانه سالمندان و بنگاه اقتصادی و ..هم مورد تایید قرار نگرفت. تنها گزینه ،ادامه مسیر و فرستادن اونها به زندان و تأدیب شون بود.خب ما از اول میدونستیم که فضای تلخ و سنگینی تو زندان خواهیم داشت،از حضور خانمها و قصه های خانوادگی محروم خواهیم بود و از همه مهمتر بزرگترین ویژگی درحاشیه یک یعنی نقادی رو نخواهیم داشت.
فشار اون توقف و طولانی شدن پروسه تولید و فضای کار که کم کم غیر همدلانه و غیر دوستانه شده بود و امیدی که به بازخوردهای مثبت ادامه کار در یک فضای جدید وجود نداشت،نتیجه ش این بود که اقای مدیری از ابتدای کار بازی نکرد،اقای رادش از قسمت پانزدهم از کار جدا شد.اقای غفوریان و رضویان هم تا قسمت بیست و دوم در کار موندن.
طبیعتا ما به عنوان گروه نویسندگان بیش از همه و پیش از همه تمایلی برای نوشتن درحاشیه دو در این فضا و با این شرایط نداشتیم.ولی تعهد سنگینی برای ادامه کار روی دوش تهیه کننده بود .پس ما یا علی گفتیم و با همه چیزهایی که داشتیم و چیزهایی که نداشتیم وسط میدون اومدیم.قصه ها و بچه قصه ها و روابطی رو درست کردیم ،چندین بار داستان رو بر اساس نبودن یا رفتن بازیگرها بازنویسی کردیم،
نه برای اینکه مثل درحاشیه یک سر و صدا کنیم و بترکونیم،فقط به این امید که این تعهد رو ابرومندانه به انجام برسونیم…”
 وی در ادامه ضمن پذیرفتن نکات ضعف درحاشیه و تلاشهای شبانه روزی کادر سریال، از مخاطبان خواسته است که با توجه به شرایط دشواری که در ساخت مجموعه در حاشیه ۱ پیش آمده در نظرسنجی، به این برنامه رأی دهند.
لازم به ذکر است مهران مدیری که مدتها بود از تلویزیون فاصله گرفته بود با ورود به تلویزیون و کلید زدن مجموعه در حاشیه باردیگر توجه مخاطبان را به خود جلب کرد. اما به دلیل ضعف در سریال و افت کیفی آن در بخش دوم در حاشیه از مقبولیت و مخاطبین آن کاسته شد.
منبع: فرهنگ نیوز