سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۲ فروردین ۱۳۹۵ در ۱۲:۰۸ ب.ظ چاپ مطلب

«کمال تبریزی» برای کودکان فیلم می‌سازد

kamal-tabrizi_2

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیان کرد که کمال تبریزی قرار است فیلمی برای این نهاد بسازد که اکنون در حال نگارش فیلمنامه است.

به گزارش سوره سینما، علیرضا حاجیان‌زاده در جریان بازدید از پشت صحنه «پایان رویاها» فیلم جدید محمدعلی طالبی گفت: سینمای کودک سال‌های گذشته نتوانسته است مخاطب خود را پیدا کند به همین دلیل سینماهای کشور چندان از این فیلم‌ها استقبال نمی‌کنند. برنامه امسال کانون ساماندهی اکران و سالن‌های فیلم کودک است، این سالن‌ها در اختیار کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش است و می‌توانیم با استفاده از آن‌ها، این اکران را سامان دهیم.

وی توضیح داد: بیش از ۳۰۰ سالن را شناسایی کرده‌ایم و طی توافق با معاونت فرهنگی و پرورشی و دستور علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، مدیریت آماده‌سازی برای نمایش این فیلم‌ها با کانون خواهد بود و کانون تعهد کرده فیلم‌های مناسب را از بایگانی‌های فیلم و تولیدات مناسب این حوزه آماده کند و از این راه جریان اکران فیلم کودک در کشور را توسعه دهد.

مدیرعامل کانون ادامه داد: مخاطبان خاص ما یعنی کودکان و نوجوانان هم به صورت گروهی از مدارس در سالن‌ها حضور می‌یابند و این فیلم‌ها را تماشا می‌کنند و در ساعات بعد از ظهر و تعطیلی مدارس هم به همراه خانواده‌های خود به سا‌لن‌های سینما می‌آیند.

حاجیان‌زاده با اشاره به کم‌رنگ شدن فعالیت‌های سینمایی کانون در سال‌های اخیر تاکید کرد: سیاست ما در دو سال و نیم گذشته توسعه فعالیت‌های سینمایی کانون بوده و در این زمینه در سال گذشته ۱۳ عنوان فیلم پویانمایی کوتاه و ۲۷ عنوان فیلم زنده کوتاه تولید کردیم که امیدواریم بتوانیم این آثار را در تلویزیون به نمایش بگذاریم.

وی ادامه داد: فیلم‌ «پایان رویاها» به کارگردانی محمدعلی طالبی از چهره‌های شناخته شده حوزه سینمای کودک که سابقه درخشانی در این زمینه دارد و آثارش همیشه در ایران و جهان درخشیده است یکی از فیلم‌های بلند سینمایی کانون است که اکنون کار فیلمبرداری آن آغاز شده است. او به عنوان یک چهره مطرح سینمای کودک قبول کرده است تا فیلم ویژه‌ای را برای کانون کارگردانی کند و اکنون ما برای بازدید از روند کار و قدردانی از عوامل تولید، سر صحنه همین این فیلم حاضر شدیم.

وی اظهار امیدواری کرد کار ساخت این فیلم پیش از آغاز جشنواره فیلم کودک به نتیجه برسد و شاهد نمایش این اثر در جشنواره باشیم.

حاجیان‌زاده همچنین از ساخت فیلم سینمایی دیگری در کانون به کارگردانی کمال تبریزی خبر داد و گفت این اثر در مرحله‌ نگارش فیلمنامه است و امیدواریم که کار ساخت این فیلم نیز امسال آغاز شود.

منبع: تسنیم

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>