سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۲ فروردین ۱۳۹۵ در ۱۲:۴۵ ب.ظ چاپ مطلب

با جشنواره «چهل چراغ» خط بطلان مشخص و معینی بر اعتقادات خرافی بکشیم

ab-parvar

با برگزاری صحیح جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهل چراغ» می توانیم خط بطلان مشخص و معینی بر اعتقادات خرافی بکشیم.

به گزارش سوره سینما ، مسعود آب پرور کارگردان سینما و تلویزیون درخصوص اهمیت برگزاری جشنواره فیلم و عکس «چهل چراغ» با موضوعیت زندگی امام حسین(ع) به ستاد خبری این جشنواره گفت: اگر چنین جشنواره ای با موضوعیت اسطوره مقدس و دینی مسلمانان، یعنی امام حسین (ع) که اساسا ریشه در اعتقادات مردم دارد، بتواند بدون چشم داشت به دولت برگزار شود و برای بیان بزرگی و عظمت زندگی این بزرگواران از ابعاد غیر کلیشه در قالب فیلم و عکس به خوبی بهره ببرد، حرکت فرهنگی عظیمی را انجام می دهد.

وی افزود: با برگزاری صحیح چنین جشنواره ای می توانیم خط بطلان مشخص و معینی بر اعتقادات خرافی بکشیم و شاید به این ترتیب بین مردم ،انسانهای مقدس و رسانه ها و تکنولوژی جدید امروزی آشتی برقرار شود.

این کارگردان در مورد مردمی برگزار شدن جشنواره هایی با این مضامین اظهار داشت: اصولا برگزاری جشنواره به خودی خود کار فرهنگی و ارزشمندی است و اگر حرکت آنها در کشور ما ریشه و پایه و اساس در دولت دارد به این دلیل است که دولت همه آنها را وابسته به خود کرده، اما اگر جشنواره ها مانند «چهل چراغ» جنبه مردمی تر و پایگاه عمومی تری به خود بگیرند تاثیرگذارتر خواهند بود.

وی ادامه داد:اگر به درستی به برگزاری جشنواره «چهل چراغ» با موضوعیت زندگی امام حسین(ع) در قالب فیلم و عکس نگاه شود شاید در آینده ای نزدیک در سینما به موضوعات دینی و اعتقادی ما بدون اینکه با محدودیت هایی روبرو شویم توجه بیشتری شود و آنها را اشاعه دهیم، به نحوی که مردم درک کنند به اعتقاداتشان توهین نشده است.

آب پرور درخصوص دوری از برگزاری جشنواره های اعتقادی شعارزده بیان کرد:اگر در بدنه تصمیم گیری و معماری جشنواره افرادی با صلاحیت بالا حضور داشته باشند و با برنامه ریزی صحیح و دقیق بتوانند راه فیلمهایی را به جشنواره باز کنند که از کلیشه دوری وبه باورهای درست مردم اضافه کند، اتفاقات خوبی خواهد افتاد، در غیر این صورت به باورهای کلیشه دامن می زنیم و گره دیگری به گره های پیشین اضافه خواهیم کرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>