سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱:۴۵ ب.ظ چاپ مطلب

دلیل رضا میرکریمی برای یک انتخاب بی سابقه/ می خواهم نگاه های تکراری را بشکنم

A157

میر کریمی در خصوص انتخاب مستند A157 در بخش مسابقه جلوگاه شرق گفت: ما می خواستیم این اتفاق روی دهد، چرا که وقتی یک مستند سطحش از برخی کارهای داستانی بالاتر است این امر یک انتخاب منطقی است.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی مرکز مستند سوره، انتخاب مستند A157  در بخش مسابقه جشنواره جهانی فیلم فجر در کنار دیگر آثار ، اتفاقی بی سابقه از حیث رقابت یک مستند با فیلم های داستانی در ایران است. هر چند این اتفاق در جشنواره های خارجی بارها روی داده است اما از آنجا که دوره ی سی و چهارم جشنواره جهانی فجر که اولین بار به صورت مجزا از جشنواره ملی برگزار می شود دست به این انتخاب زده است دلیل انتخاب این مستند را از رضا میر کریمی دبیر جشنواره فجر جویا شدیم که نظر وی را در ادامه خواهید خواند:

میر کریمی در خصوص انتخاب مستند A157  در بخش مسابقه جلوگاه شرق گفت: ما می خواستیم این اتفاق روی دهد، چرا که وقتی یک مستند سطحش از برخی کارهای داستانی بالاتر است این امر یک انتخاب منطقی است.

دبیر سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر افزود: در جشنواره های فرنگی این انتخاب ها خیلی بی سابقه نیست، اما در جشنواره های داخلی معمولا بخش داستانی و مستند، دو قسمت کاملا مجزا بود اما واقعیت این است که سینمای مستند ما خیلی قدرتمند و تاثیرگذار شده است و جای آن در مسابقه رقابتی که هم طراز با فیلم داستانی باشد خالی بود و من دوست داشتم این نگاه تکراری را بشکنم و در واقع این جرات را به دبیران فستیوال های ایرانی دیگر بدهم که به سینمای مستند توجه ویژه ای داشته باشند، مخصوصا سینمایی که به موضوعات روز جامعه و منطقه می پردازد.

وی در خصوص زمان پخش مستند در جشنواره جهانی گفت: ما تمام تلاشمان را کرده ایم که همه ی فیلم ها شرایط مساوی برای نمایش داشته باشند و تفاوتی بین آثار قائل نشدیم هرچند جشنواره جهانی فیلم فجر به گستردگی جشنواره ملی نیست و همه ی فیلم ها یک یا دو نمایش دارند ولی تقریبا مطمئن هستم از فیلم های مستند ایرانی و خارجی ما استقبال ویژه ای خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>