سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱۰:۴۴ ق.ظ چاپ مطلب

اسکورسیزی به سراغ ساخت فیلم زندگی «جورج واشنگتن» رفت

martin-scorsese

مارتین اسکورسیزی کارگردان سرشناس سینمای جهان فیلم زندگی «جورج واشنگتن» – اولین رییس جمهور آمریکا – را می‌سازد.

به گزارش سوره سینما، مارتین اسکورسیزی، کارگردان اسکاری هالیوود در پروژه جدید خود به سراغ زندگی جورج واشنگتن – اولین رییس جمهور ایالات متحده آمریکا – می‌رود.

این فیلم که «ژنرال» نام دارد‌، درباره دوران جنگ‌های انقلابی و رهبری واشنگتن در این برهه زمانی است.

گفته می‌شود سازنده «گرگ وال استریت» برای نگارش فیلمنامه این اثر با «آدام کوپر» و «بیل کالج» مذاکره کرده است.

این پروژه سینمایی پیش از این قرار بود توسط «دارن آرنوفسکی»، دیگر کارگردان مطرح سینما ساخته شود.

«ژنرال» دومین فیلمی است که درباره زندگی این شخصیت سیاسی آمریکا ساخته می‌شود. «ویرجینیایی‌ها» با بازی «بردلی کوپر» اثر سینمایی دیگری است که به زندگی «واشنگتن» پرداخته است.

به گزارش گاردین، گفته می‌شود «اسکورسیزی» فیلم دیگری را نیز در دست ساخت دارد که در آن قرار است دوباره از «لئوناردو دی کاپریو» بازی بگیرد. ستاره «تایتانیک» و «گرگ وال استریت» قرار است در این اثر زندگینامه‌ای، نقش «اچ.اچ هولمز»، یک قاتل زنجیره‌ای را ایفا کند.

مارتین اسکورسیزی را از مهم‌ترین فیلم‌سازان آمریکایی در سطح دنیا می‌دانند که عشق و علاقه فراوان و دیوانه‌وارش به سینما همواره زبانزد بوده است؛ تا جایی که کسی نیست که نداند سینما مترادف است با نام یکی از مهم‌ترین عشاقش یعنی «مارتین اسکورسیزی».

اسکورسیزی را با فیلم‌های ماندگارش چون «خیابان‌های پایین شهر»، «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین»، «رفقای خوب» و البته دوستی و همکاری متناوب با بازیگر بزرگ سینما «رابرت دنیرو» می‌شناسند.

«تنگه وحشت»، «عصر معصومیت»، «کازینو»، «دار و دسته نیویورکی»، «هوانورد»، «مُردگان»، «جزیره شاتر»،‌ «هیوگو» و «گرگ وال‌استریت» از دیگر ساخته‌های این کارگردان آمریکایی هستند.

فیلم «سکوت» جدیدترین ساخته این کارگردان کهنه‌کار سینمای جهان خواهد بود که در آن «لیام نیسون»، «آندرو گارفیلد» و «آدام درایور» ایفای نقش خواهند کرد.

منبع: ایسنا


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>