سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۹:۳۰ ق.ظ چاپ مطلب
در جلسه معاون سیما با بانوان هنرمند مطرح شد:

راه اندازی خانه هنرمندان سیما/ برخورد با بی‌اخلاقی ها/ حمایت از بانوان هنرمند

banovan-honarmand-1

دکتر پورمحمدی در نشستی با حضور بانوان هنرمند عرصه سینما و تلویزیون به دغدغه ها و انتظارات صنفی آنها گوش داد و بر حمایت این قشر زحمت کش تاکید کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سیما، در این جلسه بازیگران خانم با تشریح کمبودها و مشکلات موجود در حوزه تولید فیلم و سریال، خواستار پیگیری این مسائل توسط معاون سیما شدند.

دکتر پورمحمدی نیز با ابراز خرسندی از این ملاقات به تشریح مشکلات متعدد سازمان در زمینه تولید فیلم و سریال پرداخت و گفت: در شرایط کنونی نه تنها سازمان بلکه تمام کشور با کمبود بودجه و رکود دست به گریبان است و همین مساله باعث شده ۲۰ مجموعه در حال تولید ما به ۴ مجموعه تقلیل پیدا کند.

وی تاکید کرد: با بی اخلاقی و بی مسئولیتی هر فرد در هر سمت، برخورد خواهد شد و دغدغه های شما قابل بررسی است.

دکتر پورمحمدی خود را ملزم به حمایت از بانوان هنرمند دانسته و گفت: همواره تلاش کرده ام در هر مسئولیت و هر زمان از هنرمندان فهیم کشور حمایت کنم و امروز به هیچ عنوان اجازه سوء استفاده از شغل را در مجموعه سیما نمی دهم.

وی از تشکیل خانه هنرمندان سیما خبر داد و گفت: تقریبا شش ماه پیش ریاست سازمان جناب آقای دکتر سرافراز خواستار تشکیل خانه هنرمندان شد و تاکید کرد که این کار در اولویت کاری معاونت قرار گیرد.

معاون سیما همچنین اصلاح قراردادهای تولید را از دیگر برنامه های این معاونت خواند و افزود: برخی از این قراردادها آفت تولید در سازمان شده اند و از مرکز نمایش سیما خواسته شده تا قراردادهای جدید در اختیار هنرمندان قرار دهد و حکمیت در اختلافات به عهده سیما باشد.

banovan-honarmand-2

پیگیری بیمه و سنوات هنرمندان از دیگر موضوعاتی بود که بانوان در این جلسه مطرح کردند و معاون سیما در پاسخ تاکید کرد با راه اندازی خانه هنرمندان سیما این دغدغه های صنفی برطرف خواهد شد.

گفتنی است رحمان سیفی آزاد مدیر مرکز نمایش سیما نیز در سخنانی به کمبودهای بودجه ای سازمان اشاره کرد و گفت: به دلیل محدودیت در زمینه جذب اسپانسر و حمایت های مالی پروژه های نمایش تولیدات ما تا حد زیادی کاهش داشته و این موضوع بر کم کاری بازیگران و تعطیلی تولید تله تئاترها و برنامه های نمایشی تاثیرگذار بوده است.

وی کم کار شدن هنرمندان در عرصه های گوناگون را به دلیل رکود در کشور، امری طبیعی توصیف کرد و کم کاری بازیگران را از این امر مستثنی ندانست.

دکتر سیفی آزاد رسانه ای شدن نامه بانوان هنرمند را دور از دوراندیشی دانست و آن را توهین به اهالی رسانه خواند.

وی تاکید کرد: هم اکنون بسیاری از رسانه های معاند سیاه نمایی صداوسیما را در برنامه کاری خود دارند و فرصت مناسبی به دست آورده اند؛ در حالی که فضای حاکم بر رسانه ملی این چنین نیست و این ظلم به همکاران ماست.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>