سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱۰:۴۸ ق.ظ چاپ مطلب

افشای نام اما واتسون، هنرپیشه فیلم‎های هری پاتر، در اسناد پاناما!

Ema-Watson

اما واتسون، هنرپیشه معروف بریتانیایی، یکی از آخرین چهره‌های سرشناسی است که معلوم می‌شود از خدمات ویژه یک شرکت حقوقی در پاناما استفاده می‌کرد و نامش در «اسناد پاناما» ذکر شده است.

به گزارش سوره سینما، این هنرپیشه مجموعه فیلم‌های هری پاتر که سفیر ویژه سازمان ملل متحد در امور زنان نیز هست، در بیانیه‌ای که سخنگویش منتشر کرد، درباره دلیل سرمایه‌گذاری در خارج از بریتانیا توضیح داد و گفت که «برای حفظ حریم شخصی خود» و «نه اجتناب از پرداخت مالیات بر درآمد در بریتانیا» دست به این سرمایه‌گذاری زده است.

گزارش‌های مربوط به درز یازده میلیون سند از شرکت حقوقی پانامایی موساک فونسکا (Mossack Fonseca) بیش از یک ماه پیش منتشر شد. این اسناد که به “اسناد پاناما” مشهور شده است، نشان می‌دهد که چگونه این شرکت به مشتریان خود کمک می‌کرد که پولشویی کنند٬ تحریم‌ها را دور بزنند و مالیات نپردازند. ردپای چندین چهره معروف و ۱۲ رهبر فعلی و پیشین کشورهای مختلف و ۶۰ نفر از نزدیکان آنان در این اسناد دیده می‌شود.

اسپکتیتور اولین وبسایتی بود که افشا کرد اما واتسون از جمله هزاران فرد سرشناسی است که از خدمات شرکت موساک فونسکا استفاده کرده است.

با این حال، سخنگوی خانم واتسون گفت که این هنرپیشه برای حفظ حریم شخصی و امنیت خود، شرکتی را تحت عنوان “فالینگ لیوز” در خارج از بریتانیا ثبت کرده است، چون شرکت‌هایی که در بریتانیا ثبت می‌شوند باید اسامی سهامداران خود را افشا کنند، در حالی که شرکت‌های ثبت شده در خارج از بریتانیا ملزم به این کار نیستند.

او همچینن اضافه کرد که اما واتسون تحت هیچ عنوانی از این شرکت، منفعت پولی و مالیاتی نبرده است.

با این حال، ادعا شده است که اما واتسون با سرمایه‌گذاری در خارج از بریتانیا توانسته است خانه خود در لندن را به ارزش ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار پوند در سال ۲۰۱۳ میلادی بخرد.

منبع: فیلم نت نیوز


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>