سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱:۳۵ ب.ظ چاپ مطلب

همه تغییرات احتمالی مدیران رسانه‌ملی در تیم علی‌عسکری/ از بازگشت دارابی و تختشید به تلویزیون تا ابقای پورمحمدی در معاونت سیما

modiran-tv

در روزهای ابتدایی حضور دکتر عبدالعلی علی‌عسکری در جایگاه ریاست سازمان صداوسیما اغلب افراد منتظر این هستند تا بدانند چه تغییراتی در حوزه مدیریتی رخ می‌دهد؟

به گزارش سوره سینما، از آن‌جایی که به نظر می‌رسد نوع تدبیر و تفکر دکتر عبدالعلی علی عسکری و همراهانش با دکتر محمد سرافراز و تیم فعلی در موضوعات اصلی با هم متفاوت است پیش‌بینی این موضوع که در لایه‌های مختلف سازمان و شبکه‌ها تغییراتی اساسی رخ بدهد اتفاق بعیدی نیست.

برخی از منابع آگاه اعلام کردند که احتمال ورود دوباره دکتر علی دارابی به سازمان وجود دارد و شاید عهده‌دار سمت ریاست دانشکده صداوسیما باشد یا این‌که معاونت منابع و نیروی انسانی به او سپرده شود. علی دارابی در زمان ریاست عزت‌اله ضرغامی، معاونت سیما را برعهده داشت که با آمدن سرافراز این عنوان به علی اصغر پورمحمدی داده شد. دارابی هم‌چنین با حکمی به عنوان مشاور رییس سازمان صداوسیما منصوب شد. حالا اما زمزمه‌های بازگشت علی دارابی به مقام‌هایی که عنوان شد، شنیده می‌شود و باید دید چقدر به واقعیت می‌پیوندد.

دکتر حسن خجسته یکی دیگر از چهره‌هایی است که احتمال آن‌که در دوره جدید صاحب منصبی در سازمان شود بسیار است و آن‌طور که باخبر شدیم احتمالا دکتر خجسته به عنوان قائم مقام تلویزیون منصوب می‌شود. منصبی که در دوره سرافراز صاحبی نداشت و آخرین‌بار سید رمضان موسوی‌مقدم با عنوان قائم مقام سازمان صداوسیما شناخته می‌شد. پس از روی کار آمدن سرافراز این سمت از وی گرفته شد و فرد دیگری نیز جایگزین نشد. حجت‌الاسلام موسوی مقدم پس از آن با عنوان معاون امور مجلس و استان‌ها به کار خود ادامه داد و در این حوزه جایگزین کیومرث طهماسبی شد.

هم‌چنین گفته می‌شود که مرکز امور فیلمنامه‌نویسی به قوت خود باقی خواهد ماند و صدیقی به عنوان مدیر این مرکز باقی خواهد ماند. مرکزی که می‌توان آن را به عنوان یکی از تحولات مثبت دوره سرافراز به شمار آورد که در آخرین هفته‌های پایانی سال ۹۴ تاسیس شد. آن‌طور که خبرها رسیده تنها اتفاقی که در این مرکز می‌افتد این است که به عنوان زیرمجموعه معاونت سیما و تحت ریاست دکتر علی اصغر پورمحمدی اداره می‌شود.

در چند روز گذشته برخی از افراد در محافل خبری غیررسمی عنوان می‌کردند که احتمال تغییر پورمحمدی وجود دارد و قرار است فرد دیگری به عنوان معاون سیما در دوره جدید معرفی شود اما شنیده‌ها حاکی از آن است که پورمحمدی به کار خود در معاونت ادامه خواهد داد و با علی‌عسکری در دوره جدید نیز همراه است.

دیگر تغییری که بنا به اخبار درگوشی از منابع آگاه می‌توان انتظار رخ ‌دادنش را داشت بازگشت محمودرضا تخشید به سازمان است. گفته می‌شود تخشید ریاست مرکز امور نمایشی سیما را برعهده می‌گیرد یا به عنوان مدیر یکی از شبکه‌های سراسری شروع به کار می‌کند.

هم‌چنین حالا و با استعفای امیرتاجیک از مدیریت شبکه مستند باید منتظر معرفی فرد جدیدی باشیم که این جایگزین در همین ابتدا می‌تواند تا حدی بیانگر دیدگاه‌های مدیریتی دکتر علی‌عسکری باشد.

نکته‌ای که این روزها به وفور شنیده می‌شود این است که علی‌عسکری با آمدنش قصد دارد که از مدیران منسوب به ضرغامی استفاده کند موضوعی که به نظر می‌رسد خیلی به واقعیت نزدیک نباشد و شاهد ورود گزینه‌های جدیدتری به این عرصه باشیم. قطعا در روزهای آینده اخبار دقیق‌تری پیرامون این اتفاقات منتشر خواهیم کرد.

منبع: صبا


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>