سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۹ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۰:۳۷ ق.ظ چاپ مطلب

پای ازدواج همجنسگرایان به انیمیشن‌های پیکسار کشیده شد!

Finding-Dory

با انتشار تریلر جدید «در جست و جوی دوری»، حواشی جدیدی در شبکه های اجتماعی ایجاد شده است.

به گزارش سوره سینما، حدود دقیقه سوم تریلر جدید «در جست و جوی دوری»، یک اختاپوس بچه ای را از کالسکه اش بیرون می اندازد و خود درون آن قرار می گیرد. وقتی مراقبین کودک بر می گردند تا ببینند چه اتفاقی برای بچه افتاده مشاهده می کنیم که هر دو زن هستند.

این اصلا چیز عجیبی نبود تا این که آرام آرام زمزمه هایی در فضای مجازی شکل گرفت که دیزنی و پیکسار از نخستین زوج همجنسگرای زن در آثار خود رونمایی کرده اند.

از آنجایی که این تریلر برای اولین بار در برنامه روزانه الن دی جنرس منتشر شد، این شایعات پر رنگ تر هم شده اند. دی جنرس، مجری مشهور تلویزیون آمریکا که دو بار سابقه اجرای مراسم اسکار را هم دارد از همجنسگرایان شناخته شده آمریکایی است. حضور او در انیمیشن «در جست و جوی دوری» در نقش دوری می تواند تنها دلیل رونمایی از تریلر جدید این انیمیشن در برنامه اش باشد اما فضای مجازی کاملا بر پایه این شایعات جلو می رود. به هر حال باید منتظر ماند و دید در نهایت در پر حاشیه ترین اثر کمپانی پیکسار، چه اتفاقاتی رخ می دهد و آن دو زن چگونه معرفی می شوند. شاید همان طور که عده ای معتقدند فقط دو دوست باشند که یکی با خود فرزندش را هم بیرون آورده است. اما چیزی که قطعی است این است که کمپانی دیزنی از این نظرات و عکس العمل های مجازی استفاده خواهد کرد تا ببیند در آینده کاراکترهای همجنسگرا را به دنیای انیمیشن هایش وارد کند یا این که هنوز دنیای پاک کودکان، قابلیت به لجن کشیده شدن را ندارد.

منبع: تسنیم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>