سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۱ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۲:۴۳ ب.ظ چاپ مطلب

ثبت رکورد آسیایی در برنامه «چند درجه» توسط کوچکترین پرنده جامپینگ

chand-daraje-1

نونهال ایرانی ، محمد میثاق بختیاری در جزیره کیش رکورد کم سن ترین و کم وزن ترین فردی که در آسیا پرش بانجی جامپینگ را تجربه کرده را از آن خود کرد.

به گزارش سوره سینما ، پخش سری جدید برنامه (( چند درجه )) چند وقتی است از شبکه نسیم آغاز شده است . این برنامه قصد دارد اتفاقات و ورزش های هیجان انگیز را به تصویر بکشد . در یکی از قسمت های برنامه به سراغ ورزش مفرح و هیجان انگیز بانجی جامپینگ رفته است . برای اولین بار در یک برنامه تلویزیونی رکورد آسیایی در ورزش بانجی جامپینگ که توسط کم سن ترین شرکت کننده ثبت شد.

گفتگوی ما را با محمد میثاق بختیاری کم سن ترین شرکت کننده بانجی جامپینگ ، میلاد بنایی مدیر باشگاه ورزش های ماجراجویانه (( جاذبه )) و علی رضا احمدی کارشناس ورزش های اکستریم (( هیجانی )) و مجری برنامه (( چند درجه )) را می خوانید.

محمد میثاق بختیاری در خصوص رکورد خود گفت : زمانی که من را برای پرش از بانجی جامپینگ آماده می کردند ، استرس و هیجان زیادی داشتم . بعد از پرش ، وقتی که از بانجی جامپینگ پایین آمدم باورم نمی شد که من از ارتفاع ۴۰ متری پایین پریدم.

بختیاری ادامه داد : چهار سال است که غواصی انجام می دهم و در ارتفاع ۵، ۶ متری به داخل آب پریدم اما تا به حال از ارتفاع چهل متری نپریدمن ورزش های اکستریم (( هیجانی )) مانند آفرود ، پاراگلایدر ،موتور چهار چرخ ،سوار کاری به صورت حرفه ای و مدرک (( cimas))  از فدراسیون جهانی و مدرک (( Ssi)) از کنفدراسیون جهانی دارم .

رکورد محمد میثاق در ایران ، آسیا و خاورمیانه بی سابقه است

نونهال ایرانی ، محمد میثاق بختیاری در جزیره کیش رکورد کم سن ترین و کم وزن ترین فردی که در آسیا پرش بانجی جامپینگ را تجربه کرده را از آن خود کرد.

میلاد بنایی مدیر مجموعه ورزش های ماجراجویانه (( جاذبه )) کیش در خصوص رکود محمد میثاق بختیاری اظهارداشت :رکود پرش بانجی میثاق در ایران ، خاورمیانه و آسیا بی سابقه است .

در گذشته پرش برای افراد زیر ۱۸ سال در این رشته به دلیل نداشتن تجهیزات لازم امکان پذیر نبوده ولی در حال حاضر در این مجموعه با تهیه تجهیزات لازم و مطابق با استاندارد های جهانی این امر امکان پذیر است .

بعد از درخواست آقای محمد میثاق بختیاری و پدر ایشان آقای غلامرضا بختیاری و مطلع شدن از سوابق و تجربه هایی که این نونهال داشتند ، کارشناسان مجموعه بررسی های لازم را درمورد محمد میثاق انجام داده و پس محاسبه و تنظیم تجهیزات ، پرش ایشان فراهم شد و پس رضایت ولی ایشان با حضور مربی وآقای غلامرضا بختیاری بر روی سکو با شمارش معکوس بدون هیچ تعللی محمد میثاق پرش خود را از ارتفاع ۴۰ متری انجام داد .این پرش نشان جسارت و جرات این نونهال کشورمان بوده و باعث افتخار مجموعه جاذبه است که محل ثبت این رکورد بوده است .

chand-daraje-2

بنایی در ادامه افزود : محمد میثاق با وزن ۳۸ کیلو گرم کم وزن ترین و ۱۱ سال کم سن ترین فرد در این رشته مهیج ورزشی ایران بوده و با تحقیقاتی که از طریق انجمن ورزش های هوایی انجام شده میثاق رکوردار آسیا نیز هست و ما در حال انجام بروکراسی اداری جهت ثبت این رکورد در آسیا هستیم.

مجموعه ورزشی جاذبه دارای دکلی با دو سکوی پرش ۴۰متر و ۶۰ متر بانجی جامپینگ فعالیت خود را به تازگی در جزیره کیش آغاز نموده که با شروع جشنواره تابستانی کیش زیپ لاین ٢٠٠ متری این مجموعه نیز شروع بکار خواهد کرد .

محمد میثاق به واسطه پدرش وارد ورزش های اکستریم شده است

علی رضا احمدی کارشناس ورزش های اکستریم (( هیجانی )) و مجری برنامه (( چند درجه )) در خصوص ورزش بانجی جامپینگ اظهارداشت : بانجی جامپینگ ورزشی است که در آن فرد خود را توسط محافظ و طناب فنردار از ارتفاعی بلند به پایین پرتاب می‌کند و جزء ده ورزش اکستریم (( هیجانی )) در دنیا است . بلند ترین دکل بانجی جامپینگ در ایران در جزیزه کیش به ارتفاع های چهل و شصت متری نصب شده است.

وی با شاره به رکورد بی سابقه محمد میثاق در ایران ،آسیا و خاورمیانه گفت : بچه ها وارد رشته های اکستریم نمی شوند و شخصی باید به یک سن مشخصی برسد و برای تخلیه هیجان های خود به سراغ ورزش های هیجان انگیز برود . محمد میثاق به واسطه پدرش از سنین کمتر وارد ورزش های اکستریم (( هیجانی )) شده است و زمانی که ما برای ضبط برنامه به کیش رفتیم به او گفتیم توبا پرش از بانجی جامپینگ در برنامه رکورد دار می شوی ، او هم قبول کرد و در حال حاضر رکورد دار در ایران ، آسیا و خاورمیانه است.

گفتنی است برنامه “چند درجه ” به تهیه کنندگی غلامرضا بختیاری در ۶۰ قسمت ۳۰ دقیقه ای با اجرای علیرضا احمدی و امید خسروی از شبکه نسیم پخش می شود و غلامرضا بختیاری به همراه ساسان گلستانه کارگردانی این برنامه را برعهده دارند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>