سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۱ خرداد ۱۳۹۵ در ۳:۵۸ ب.ظ چاپ مطلب

زندگی پدر موشکی ایران سریال می‌شود

tehrani-moghadam

با پایان مراحل پژوهش سریال «دوربرد» به سفارش مرکز گسترش فیلمنامه نویسی مراحل نگارش این سریال به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش سوره سینما، مراحل پژوهش و تحقیق سریال «دوربرد» به سرپرستی مهدی فیوضی به پایان رسید. فیوضی که سرپرستی گروه نویسندگان این سریال شخصیت محور را برعهده دارد، با اعلام این خبر گفت: سریال «دوربرد» با پرداختن به زندگی شهید حسن طهرانی مقدم ملقب به پدر موشکی ایران به ریشه یابی بحث موشکی ایران از زمان جنگ تحمیلی تا همین اواخر بپردازد.

وی افزود:  پژوهش سریال «دوربرد» درباره زندگی «شهید طهرانی‌ مقدم» پیش از این در مرکز فیلم و سریال برون مرزی کلید خورد و با تاسیس مرکز گسترش فیلمنامه نویسی در این مرکز دنبال شد. پژوهش این مجموعه به مرکز گسترش فیلم نامه نویسی ارائه شده و به زودی طرح فیلم نامه آن به نگارش در خواهد آمد.
براساس این گزارش،حسن طهرانی مقدم ششم آبان ماه ۱۳۳۸ در محله سرچشمه تهران متولد شد. به‌علت شغل پدرش (محمود طهرانی مقدم)، که به پیشه خیاطی مشغول بود، به محله شکوفه و سپس به محله بهارستان نقل مکان کرد و مقاطع ابتدایی و دبیرستان را در همین مناطق گذراند.

شهید حسن طهرانی مقدم همچنین در تاریخ اول مهر ماه سال  ۸۴ به‌عنوان جانشین سردار علی زاهدی در نیروهای هوایی سپاه پاسداران منصوب شد. وی سرانجام در ۲۲ آبان‌ماه ۹۰ در پادگان امیرالمؤمنین(ع) و در حال آماده‌سازی آزمایش موشکی بر اثر انفجار زاغه مهمات، به یارانش شهید احمد کاظمی، حسن شفیع‌زاده، حسن غازی،‌ غلامرضا یزدانی، علیرضا ناهیدی، مصطفی تقی‌خواه و…پیوست.

منبع: سینماپرس


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>