سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۵ در ۲:۱۵ ب.ظ چاپ مطلب

«راوی جاده ابریشم» ، مستند سه گانه‌ای با محوریت صدا و صدا پیشگان

ravi-jade-abrisham

فیلم مستند پرتره با نام موقت «راوی جاده ابریشم» به کارگردانی بابک مینایی با محوریت صدا پیشگان در حال تولید است.

به گزارش سوره سینما ، بابک مینایی کارگردان فیلمهای مستند که پیش از این تجربه ساخت فیلم های مستند سه گانه ای هم چون «حاج مرزوق» ، «آسید مهدی» ، «شیخ رضا» و… را در کارنامه هنری خود دارد از آغاز ساخت فیلم های مستند سه گانه ای با موضوع صدا و صداپیشگان کشورمان خبر داد.

مینایی با اشاره به دغدغه اش برای ساخت چنین مستندی عنوان داشت: پس از اتمام سه گانه اخلاقی که به زندگی علمای معاصر می پرداخت،تصمیم گرفتم به دغدغه و علاقه کودکیم که همان صدا و گویندگی است و هم اکنون نیز مشغول انجام آن هستم بپردازم.

مینایی در توضیح ارزش و جایگاه اساتید حوزه صدا و گویندگی افزود: باید از این اساتید آموخت و قدرشان را بیش ازپیش دانست. بنابر این در ساخت این فیلم های مستند سعی کردیم از صدای آشنای استاد پرویز بهرام که برای همه ایرانیان خاطره انگیز است بهره ببریم.

فیلمبرداری این فیلم مستند پرتره با نام موقت «راوی جاده ابریشم» پس از ۱۲ ماه تحقیق و پژوهش با موافقت پرویز بهرام و خانواده شان به تازگی آغاز شده و تا پایان پاییز به پایان می رسد و آماده نمایش خواهد بود.

عوامل ساخت این مستند پرتره عبارتند از : تهیه کننده و کارگردان: بابک مینایی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: ساتیا آهدوخش،فیلمبردار: علیرضا اسدنژاد، تدوین و گرافیک: پدرام بهرامی، پژوهش و تحقیق: حمید عاشقعلی، نریتور و گویندگان: جمعی از بهترین گویندگان ایران.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>