سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳۰ خرداد ۱۳۹۵ در ۵:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

پخش مصاحبه تلویزیونی دکتر چمران ۵۰ روز پیش از شهادت/ سخنرانی مقام معظم رهبری در نخستین سالگرد دکتر چمران

dr-chamran

«تاریخ شفاهی ایران» مصاحبه تلویزیون دکتر چمران که ۵۰ روز پیش از شهادت او انجام شده و سخنرانی آیت الله خامنه ای در اولین سالگرد او را پخش می کند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، سیدمهدی مویدی تهیه کننده «تاریخ شفاهی ایران» درباره دو قسمت جدید این مجموعه که به شهید چمران اختصاص دارد، توضیح داد: شهید مصطفی چمران فرمانده جنگ های نامنظم در بهار سال ۶۰ در اهواز مستقر بود. او طی مدت استقرار خود در اهواز گفتگویی با سیمای جمهوری اسلامی ایران انجام داده است.

وی افزود: این مصاحبه تلویزیونی در هشتم اردیبهشت سال ۶۰، یعنی حدود ۵۰ روز قبل از شهادت چمران انجام شده است و دکتر چمران پیرامون ابعاد گوناگون تجاوز رژیم بعث عراق به ایران سخن می گوید.

مویدی یادآور شد: ایشان در صحبتهایشان بر این نکته تاکید دارند که «صدام به عنوان سرکرده رژیم بعث اجیر شده استعمارگران است تا حرکت مردم انقلاب ایران را تحت تاثیر قرار دهد، اما ما و رهبرانان ایماننمان به خداست و قطعا صدام از بین خواهد رفت و هیچ جای نگرانی نیست»

تهیه کننده «تاریخ شفاهی ایران» درباره قسمتی که روز دوشنبه ۳۱ خرداد پخش میشود نیز گفت: این قسمت مربوط به سخنرانی مقام معظم رهبری در مراسم اولین سالگرد شهادت دکتر چمران است و ایشان پیرامون ابعاد شخصیتی و مبارزاتی این شهید بزرگوار سخنرانی می کنند.

«تاریخ شفاهی ایران» یکشنبه ۳۰ و دوشنبه ۳۱ خرداد ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>