سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۲ تیر ۱۳۹۵ در ۱:۴۵ ب.ظ چاپ مطلب

افشاگری درباره بهانه‌های واهی جنگ آمریکا با عراق در یک مستند

jange-aragh

مستند «فایل های مخفی جنگ عراق» بهانه های واهی حمله به عراق را بر اساس اسناد به دست آمده از ویکی لیکس افشا می‌کند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، مستند «فایل های مخفی جنگ عراق» به کارگردانی مارس سیگورث تولید سال ۲۰۱۰ انگلیس به دروغ پردازیهای دول غربی با نگاه به اسناد به دست آمده از ویکی لیکس در رابطه با جنگ عراق می پردازد.

در این مستند با بررسی مدارکی که آمریکا برای حمله و تجاوز به خاک عراق به جهانیان معرفی کرده بود، مشخص می شود که همه این مدارک جعلی و نادرست بوده اند.

جنگ عراق عملیات نظامی است که در ۲۹ اسفند ۱۳۸۱ (۲۰ مارس ۲۰۰۳) با حمله یک ائتلاف بین‌المللی به رهبری ایالات متحده و بریتانیا به عراق آغاز شد.

نیروهای اصلی حمله‌کننده به عراق شامل ارتش‌های ایالات متحده آمریکا، پادشاهی متحد بریتانیا و لهستان بودند ولی ۲۹ کشور دیگر از جمله ژاپن، کره جنوبی، ایتالیا، اسپانیا و… با فرستادن بخشی از نیروهای نظامی و لجستیکی خود به همراهی با نیروهای ائتلاف، در اشغال عراق نقش داشتند. یک و نیم میلیون نفر کشته حاصل تجاوز آمریکا به عراق بود.

«فایل های مخفی جنگ عراق» شنبه ۱۲ تیر ساعت ۲۲ از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و یکشنبه ۱۳ تیر ساعت ۱۵ بازپخش می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>