سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۰ مرداد ۱۳۹۵ در ۲:۳۹ ب.ظ چاپ مطلب

شرایط اکران «محمد رسول‌الله(ص)» در عراق فراهم شد

mohammad

فیلم تحسین‌شده محمدرسول‌الله(ص) در شهرهای مختلف عراق روی پرده می‌رود.

به گزارش سوره سینما، به ‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جمهوری اسلامی ایران، قرارداد اکران فیلم محمد‌رسول‌ الله(ص)، ساخته تحسین‌‌برانگیز مجید مجیدی در عراق امضا شد. جابر الجابری، قائم‌مقام وزارت فرهنگ عراق برای امضای قرارداد اکران فیلم محمد رسول‌الله(ص) در تهران حضور یافت. همکاری‌های فرهنگی و هنری دو کشور ایران و عراق در سال‌های گذشته شاهد فعالیت‌های هنری مختلفی خصوصاً در زمینه سینما بوده است.

قرارداد اکران فیلم محمد رسول‌الله(ص) در عراق با تلاش رایزنی فرهنگی ایران در عراق امضا شد و این فیلم به‌زودی در شهرهای مختلف عراق روی پرده خواهد رفت. امضای قرارداد فیلم محمد‌رسول‌الله(ص) اولین قرارداد اکران فیلم‌های سینمایی در تاریخ روابط فرهنگی و هنری ایران و عراق است. سفر قائم‌مقام وزارت فرهنگ عراق به تهران برای امضای قرارداد اکران فیلم محمد‌رسول‌الله(ص) در کشورش بیانگر اهمیت این قرارداد در توسعه روابط فرهنگی و هنری عراق و ایران است.

فیلم محمد‌رسول‌الله(ص) قبلاً با هماهنگی و تلاش رایزنی فرهنگی ایران با حضور شخصیت‌های فرهنگی، هنری و سینمایی عراق در بغداد و چند شهر دیگر این کشور نمایش داده شد و این فیلم در سالن «المسرح الوطنی» بغداد با حضور وزرای فرهنگ و گردشگری و امور خارجه عراق و تعداد بسیاری از شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و علمای شیعه و سنی این کشور اکران اختصاصی شد. قرارداد اکران فیلم محمد‌رسول‌الله(ص) در عراق به امضای قائم‌مقام وزارت فرهنگ عراق و شرکت نور تابان رسیده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>