سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۳ مرداد ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۵ ق.ظ چاپ مطلب

«فروشنده» در گروه آزاد اکران می‌شود

forooshandeh

فیلم سینمایی «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی در گروه آزاد سینمایی اکران می‌شود.

به گزارش سوره سینما، فیلم سینمایی «فروشنده» ساخته جدید اصغر فرهادی در شرایطی شهریورماه روانه اکران می‌شود که در گروه آزاد سینمایی به نمایش در می‌آید.

این فیلم در میان فیلم‌هایی که فروش گیشه آن ها تضمین شده است اولین فیلم سینمایی است که قصد دارد در گروه آزاد به نمایش در آید. شاید یکی از دلایل این که پخش کننده و تهیه کننده اثر تصمیم به اکران فیلم در گروه آزاد گرفتند اعتبار دوماهه مجوز نمایش فیلم است. زیرا با تصمیم شورای صنفی نمایش فیلم هایی که در تابستان اکران می شوند تنها امکان نمایش در ۷ هفته خواهند داشت.

سال گذشته فیلم انیمیشن «شاهزاده روم» هم در گروه آزاد به نمایش درآمد و موفق عمل کرد اما فیلم «فروشنده» در آثار سینمایی اولین فیلمی است که با داشتن گیشه و مخاطب سرگروه سینمایی ندارد و قصد دارد در گروه آزاد اکران شود و همین امر باعث می شود که سالن های بیشتری برای اکران این فیلم اقدام کنند و اقبال سینماداران به نمایش فیلم بیش از پیش باشد.

فیلم سینمایی «فروشنده» تاکنون جوایز متعددی را از جشنواره های معتبر سینمایی از آن خود کرده است. فیلم قبل از اکران در فرانسه در ایران به نمایش درخواهد آمد.

فروشنده روایتگر داستان زوج جوانی است که در حال اجرای نمایشنامه مرگ فروشنده آرتور میلر هستند. رابطه  آنها پس از نقل مکان به خانه‌ای که پیشتر زنی به نام آهو در آن ساکن بوده است، به خشونت کشیده می‌شود.

منبع: فارس


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>