سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۷ مرداد ۱۳۹۵ در ۳:۲۴ ب.ظ چاپ مطلب

مومنی شریف: اگر مشکل «رستاخیز» با ارشاد حل شود، قطعا از آن حمایت می‌کنیم

momeni-sharif

رئیس حوزه هنری گفت: ما در حوزه هنری امیدوار هستیم که مشکلات موجود بر سر راه اکران فیلم رستاخیز رفع شود. زیرا از نظر ما هیچ مانعی برای اکران این فیلم وجود ندارد.

به گزارش سوره سینما، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری درمورد موضع این خود و حوزه هنری پیرامون فیلم سینمایی «رستاخیز» آخرین ساخته «احمدرضا درویش» گفت: در جریان آخرین وضعیت و جزئیات مربوط به فیلم “رستاخیز″ نیستم ولی آنقدر اطلاع دارم که مراحل رفع مشکلات آن در حال سپری شدن است تا شاهد اکران این فیلم باشیم.

وی افزود: بر این اساس امیدوار هستیم که این مراحل هرچه زودتر انجام شود تا شاهد اکران رستاخیز در آینده ای نزدیک در سینماهای سراسر کشور باشیم.

رئیس حوزه هنری ادامه داد: ما در حوزه هنری امیدوار هستیم که مشکلات موجود بر سر راه اکران فیلم رستاخیز رفع شود. در حقیقت امیدواریم که مشکلات آنها با وزارت ارشاد حل و فصل شود. زیرا از نظر ما هیچ مانعی برای اکران این فیلم وجود ندارد.

مومنی شریف خاطرنشان کرد: در حقیقت اگر مشکلات فیلم با ارشاد حل شود ما هم در حوزه هنری بسیار خوشحال می شویم. زیرا وقتی فیلمی درمورد امام حسین (ع) و این واقعه عظیم عاشورا باشد چرا حوزه هنری از آن حمایت انجام ندهد؟ قطعا از آن حمایت می کنیم.

گفتنی است فیلم سینمایی “رستاخیز″ فیلمی است تاریخی، مذهبی، حماسی که مقطع تاریخی مرگ معاویه تا شهادت امام حسین (ع) در روز عاشورا را روایت می‌کند. ماجرای این فیلم درباره جوانی به نام  بُکیر فرزند «حر بن یزید ریاحی» است که قبل از پیوستن پدرش به کاروان امام حسین(ع) در تصمیمی بزرگ و طی یک روایت عاطفی، دل مشغولی اش را در سپاه حسین(ع) می بیند و این روند باعث می شود به سمتِ حسین بن علی(ع) گرایش پیدا کند.

لازم به ذکر است که آرش آصفی، حسن پورشیرازی، فرهاد قائمیان، پوریا پورسرخ، بابک حمیدیان، بهادر زمانی، یاور احمدی فر، بهنام تشکر، انوشیروان ارجمند، میرطاهر مظلومی، انوش معظمی، کوروش زارعی، علی عباسی، حمید جدیدی و جمال سلیمان از کشور سوریه، طلحت حمدی از کشور سوریه، داوود حسین از کشور کویت، جواد الشکرچی از کشور عراق، رضوان عقیلیاز کشور سوریه، فادی ابراهیم از کشور لبنان، فواز سرور از کشور لبنان از جمله بازیگران این فیلم هستند.

منبع: نسیم آنلاین


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>