سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۲ مرداد ۱۳۹۵ در ۱:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

واکنش کانون طراحان و مدیران تبلیغات سینمای ایران به حذف تندیس‌ها در جشن خانه سینما

kanoon-tarahan

شورای مرکزی کانون طراحان و مدیران تبلیغات سینمای ایران در نامه ای به کمال تبریزی دبیر هجدهمین جشن سینمای ایران، نسبت به کم شدن جوایز بخش تبلیغات و حذف تندیس‌های پوستر و آنونس واکنش نشان داد.

به گزارش سوره سینما ، در این نامه که بعد از اعلام آیین نامه به دبیر جشن ارسال شد، آمده:

«جناب آقای کمال تبریزی

دبیر محترم هجدهمین جشن خانه سینما

با سلام

احتراما به استحضار می رساند که تغییرات به وجود آمده در آئین نامه جشن در این دوره ، جوایز بخش مواد تبلیغی را نسبت به دوره قبل از ۲ تندیس و ۲ دیپلم افتخار به فقط ۲ دیپلم تقلیل داده است . این صنف متشکل از چهار گروه طراحان گرافیک / طراحان تیزر و آنونس / طراحان عنوان بندی و مدیران روابط عمومی است که با این تقسیم بندی جوایز ، ۲ گروه از آنها به طور کامل نادیده گرفته شده اند و دو گروه دیگر هم سهم حداقلی از جوایز را دارند.

شما به عنوان کارگردان با سابقه و با تجربه سینمای ایران که اتفاقا در فیلم هایتان به عنوان بندی نگاه ویژه ای داشته اید به خوبی آگاه هستید که تبلیغات و مواد تبلیغی اثر قابل توجهی در دیده شدن و بازگشت سرمایه در سینما را دارد و توجه به این مقوله در سینمای ایران بعد از تاسیس کانون طراحان و مدیران تبلیغات سینمای ایران وارد دوره ی جدیدی شده و ما به عنوان نمایندگان این صنف در صدد ایجاد فضایی هستیم که ارتباط اعضا با تهیه کنندگان و پخش کنندگان سینما به صورتی حرفه ای و کاملا علمی و انگیزه هر دو طرف برای رسیدن به نتیجه مطلوب بالا رود . لذا کم توجهی به این بخش آن هم از طرف خانه سینما که همواره حامی و مشوق اعضای صنوف مختلف بوده می تواند به نوعی باعث بی انگیزگی در بین متخصصان این بخش شده و به حضور حداکثری اعضای صنف در این جشن خدشه وارد نماید .

از طرفی با توجه به نوپا بودن این صنف هنوز آمادگی برگزاری جشنی مستقل وجود ندارد و طی برنامه ریزی های به عمل آمده نزدیک ترین زمان برای برگزاری این جشن مستقل سال آینده خواهد بود . با توجه به نگاه ویژه حضرتعالی به هرچه با شکوه تر برگزار شدن این جشن پیشنهاد می شود که جوایز این دوره به همان شیوه سال قبل تغییر کند تا سال آینده با برنامه ریزی و برگزاری جشنی تخصصی در جهت تقویت این بخش گام های اساسی برداشته شود . پیشاپیش از نگاه حرفه ای و حمایتی حضرتعالی کمال تشکر و قدردانی را داریم .

شورای مرکزی کانون طراحان و مدیران تبلیغات سینمای ایران»


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>