سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۳ مرداد ۱۳۹۵ در ۱۱:۱۰ ق.ظ چاپ مطلب

پخش مصاحبه شهید اصغر وصالی درباره شهید چمران از شبکه مستند

asghar-vesali

شبکه مستند در قسمت جدید مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» تصاویری کمتر دیده شده از مصاحبه شهید اصغر وصالی و دیگر پاسداران مدافع شهر پاوه پخش می‌کند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» در قسمت تازه خود تصاویری از روزگاری را برای پخش آماده کرده که پیش از این گوشه هایی از آن در فیلم «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا روایت شده است.

این قسمت به پاسدارانی مربوط است که در مریوان کردستان مستقر بوده اند و با بالا گرفتن تحرکات ضدانقلاب در اطراف شهر پاوه به فرماندهی شهید اصغر وصالی برای دفاع از این شهر وارد می شوند.

شهید وصالی و چند تن از پاسداران مدافع شهر پاوه در این قسمت از «تاریخ شفاهی ایران» که مربوط به مرداد ماه سال ۱۳۵۸ است، بعد از برقراری آرامش در پاوه، در گفتگو با گزارشگر تلویزیون، درباره اتفاقات پیش آمده و خاطرات مربوط به آن دوره سخت سخن می گویند.

وصالی همچنین از دلاوری های شهید چمران در مصاحبه اش حرف می زند و از نحوه ایستادگی او در مقابل ضدانقلاب میگوید.

در این قسمت از این مجموعه همچنین با پخش این تصاویر جزئیات جالبی از سوی پاسداران مدافع شهر پاوه درباره اقداماتشان مطرح می شود.

«تاریخ شفاهی ایران» به تهیه کنندگی سیدمهدی مویدی یکشنبه ۲۴ مرداد ماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و دوشنبه ۲۴ مرداد ساعت ۱۳:۳۰ بازپخش می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>