سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳۰ مرداد ۱۳۹۵ در ۱۱:۱۱ ق.ظ چاپ مطلب

جشنواره فیلم سلامت شبی برای «ام اس» برگزار می‌کند

shabe_ms

جشنواره فیلم سلامت با اکران فیلم های مستند «میلین» و «شاخه گلی برای مریم» در روز سه شنبه ۲ شهریور ماه ساعت ۲۰ الی ۲۲ در مجموعه چارسو، شبی را به بیماری «ام اس» اختصاص داده است.

به گزارش سوره سینما ، مستند «میلین» درباره‌ چهار فرد مبتلا به ام اس است که با هدف ایجاد خودباوری و انگیزه در بین مبتلایان به «ام اس» و اصلاح نگرش جامعه نسبت به این بیماری و از بین بردن «ام اس» هراسی در بین عموم جامعه، مسیر مشهد تا تهران را با دوچرخه طی می‌کنند و طی مسیر برایشان اتفاقاتی رخ می‌دهد و… همچنین حسین کاکاوند کارگردان و تهیه کننده فیلم «میلین» از جمله بازیگران این اثر و مبتلا به بیماری ام اس است.

مستند «شاخه گلی برای مریم» به کارگردانی محمد قاسم پور  به روایت روزی از زندگی زوج مبتلا به  «ام اس» توام با سختی ها و امیدهایشان می پردازد. زوجی که در اوج سختی ها امید و عشق را انتخاب کردند.

هر دو اثر در راستای حمایت از بیماران «ام اس» و ایجاد آگاهی صحیح درباره این بیماری، ‌از دو نگاه متفاوت ساخته شده است.

همچنین اکران هر دو مستند در دومین روز از جشنواره سلامت  ۲ شهریور ماه ساعت ۲۰ الی ۲۲ با حضور هنرمندان، سفیران «ام اس»، پزشکان، مبتلایان به «ام اس» و خانواده هایشان برگزار می شود و حضور برای عموم مردم رایگان می باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>