سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳۱ مرداد ۱۳۹۵ در ۱۲:۲۰ ب.ظ چاپ مطلب

نمایش پنج فیلم با موضوع شهدای غواص در جشنواره مقاومت

moghavemat-ghavas

پنج فیلم با موضوع شهدای غواص در چهاردهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت اکران می‌شود.

به گزارش سوره سینما ، روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اعلام این خبر افزود: موضوع شهدای غواص به دلیل کیفیت معنوی و انسانی و مظلومیت توام با غیرت و مردانگی دلاور مردانی مخلص و جان بر کف، فضایی را در کشور رقم زد که منحصربه‌فرد و متفاوت بود. شهدای غواص آمده بودند تا یادمان نرود با دست بسته هم می‌توان عزت و شرف و میهن را حفظ کرد. در پاسداشت این مردانگی و غیرت موج خروشان قدرشناسی مردم از طیف‌های مختلف شکل گرفت تا رایحه شهیدان این خاک همه جا را فرا بگیرد. کاروانی از نور، از محبت، ایثار، و البته گمنامی! شهدای غواص و گمنامی که حال و هوای کشور را دگرگون کردند، آمده بودند تا پیام ایستادگی و مقاومت را دوباره برایمان زنده کنند. آمده بودند تا یادمان نرود با دست بسته هم می‌توان عزت و شرف و میهن را حفظ کرد.

بر این اساس، در راستای اهمیت این موضوع جشنواره مقاومت در رویکردهای موضوعی‌اش آن را مورد توجه قرار داد و در این راستا پنج عنوان فیلم در بخش مسابقه حضور خواهند داشت.

بر پایه این خبر، عناوین فیلم‌های شهدای غواص جشنواره به این ترتیب است:

  1. «دایو» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه
  2. «پری دریایی» به کارگردانی امیرمسعود آقابابائیان و تهیه‌کنندگی محمدرضا عرب
  3. «زبان سنگ‌ها» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی شبکه نصرTV  و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج
  4. «پوتین» به کارگردانی محمد کوکبیان و مهدی لارویی و تهیه‌کنندگی شبکه نصرTV  محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج
  5. «آغوش امن» به کارگردانی محمدمهدی فکریان- علی طادی و تهیه‌کنندگی علی طادی

گفتنی است چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار «تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی» به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از ۲ تا ۹ مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>